sekretariat@sp2.czarnkow.pl | 67-255-22-83
szkola
1
2
3

„MYŚLĘ WIĘC NIE ŚMIECĘ”

„MYŚLĘ WIĘC NIE ŚMIECĘ”

28 edycja akcji Sprzątanie Świata Polska 2021

Głównym celem akcji było rozbudzenie świadomości ekologicznej uczniów i odpowiedzialności za środowisko naturalne. Akcja miała również na celu pokazanie  uczniom,  że  rozwiązaniem  problemu  zaśmieconego  środowiska nie  jest  tylko  coroczna    zbiórka  śmieci,  lecz  głównie  zmiana  nawyków  w codziennym życiu, segregacja i umiejętne gospodarowanie odpadami. 

15 września obchodziliśmy w naszej szkole ZIELONY DZIEŃ. Uczniowie zaopatrzeni w worki i jednorazowe rękawiczki po raz kolejny uczestniczyli w akcji ekologicznej. Rozpoczęto ją od smacznego jabłuszka. Uczniowie sprzątali teren całego miasta oraz rozwiązywali zadania na trasie (wszystkie zadania poprawnie wykonały klasy II, III, IV,).

 Dzięki pięknej, słonecznej pogodzie akcja przebiegła szybko i sprawnie, a efekty pracy uczniów były zachwycające. Czynny udział w tym przedsięwzięciu dał uczniom do zrozumienia, że należy dbać o swoje środowisko oraz czystość otoczenia.

Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim za zaangażowanie.

Izabela Skrzypczak-Szutowicz

Skip to content