XXII  Powiatowy Konkurs Ortograficzny "Ortografii się nie damy"

Ocena 0/5

21 maja 2026 r., po eliminacjach szkolnych, drużyna szkolnych mistrzów ortografii  klas IV - VIII naszej "Dwójki" w składzie: Lena Kapczyńska, kl. 4b, Kornelia Bartkowiak z kl. 5b, Igor Lalasz, z kl. 6c, Barbara Koblańska z kl. 7c oraz Marta Dziubała z kl. 8a, wyruszyła na XXII  Powiatowy Konkurs Ortograficzny "Ortografii się nie damy" do SP nr 2 w Trzciance. Konkurs zgromadził bardzo dużo drużyn z  całego powiatu. Celami konkursu było rozwijanie umiejętności poprawnej pisowni, kształtowanie świadomości językowej oraz promowanie odpowiedzialności za kulturę języka polskiego. Pierwszym punktem były rozgrywki indywidualne, z podziałem na dwie kategorie wiekowe. Bardzo trudne dyktanda były dla uczniów nie lada wyzwaniem, bowiem każdy z nich mógł zdobyć: w kat. klas IV-VI aż 69 punktów, natomiast w kat. klas VII-VIII 79 punktów. Dzięki świetnej znajomości zasad polskiej ortografii rozgrywki indywidualne przebiegły dla naszych uczniów tak pomyślnie, że zakwalifikowali się także do rozgrywek drużynowych. Wyniki konkursu przedstawiają się następująco; w kategorii klas IV-VI  II miejsce zajął Igor Lalasz (klasa 6c), w kategorii klas VII- VIII II miejsce - Barbara Koblańska (klasa 7c),  natomiast III miejsce - Marta Dziubała (klasa 8a). Drużynowo grupa naszych uczniów zajęła  III miejsce. Taka formuła sprzyjała współpracy i pozwalała uczestnikom działać zespołowo - a przy okazji pokazała, że język polski może być przestrzenią dobrej zabawy. Serdecznie gratulujemy naszym uczniom wspaniałych wyników na niwie ortograficznej!

Marlena Dubiał 

xx

xx

xx

xx

xx

xx

xx

xx

xx

powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności