XXII Powiatowy Konkurs Ortograficzny "Ortografii się nie damy"
21 maja 2026 r., po eliminacjach szkolnych, drużyna szkolnych mistrzów ortografii klas IV - VIII naszej "Dwójki" w składzie: Lena Kapczyńska, kl. 4b, Kornelia Bartkowiak z kl. 5b, Igor Lalasz, z kl. 6c, Barbara Koblańska z kl. 7c oraz Marta Dziubała z kl. 8a, wyruszyła na XXII Powiatowy Konkurs Ortograficzny "Ortografii się nie damy" do SP nr 2 w Trzciance. Konkurs zgromadził bardzo dużo drużyn z całego powiatu. Celami konkursu było rozwijanie umiejętności poprawnej pisowni, kształtowanie świadomości językowej oraz promowanie odpowiedzialności za kulturę języka polskiego. Pierwszym punktem były rozgrywki indywidualne, z podziałem na dwie kategorie wiekowe. Bardzo trudne dyktanda były dla uczniów nie lada wyzwaniem, bowiem każdy z nich mógł zdobyć: w kat. klas IV-VI aż 69 punktów, natomiast w kat. klas VII-VIII 79 punktów. Dzięki świetnej znajomości zasad polskiej ortografii rozgrywki indywidualne przebiegły dla naszych uczniów tak pomyślnie, że zakwalifikowali się także do rozgrywek drużynowych. Wyniki konkursu przedstawiają się następująco; w kategorii klas IV-VI II miejsce zajął Igor Lalasz (klasa 6c), w kategorii klas VII- VIII II miejsce - Barbara Koblańska (klasa 7c), natomiast III miejsce - Marta Dziubała (klasa 8a). Drużynowo grupa naszych uczniów zajęła III miejsce. Taka formuła sprzyjała współpracy i pozwalała uczestnikom działać zespołowo - a przy okazji pokazała, że język polski może być przestrzenią dobrej zabawy. Serdecznie gratulujemy naszym uczniom wspaniałych wyników na niwie ortograficznej!
Marlena Dubiał









- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!