Wycieczka do Wielkopolskiego Muzeum Pyry

28.11.2023 r. wybraliśmy się na długo wyczekiwaną wycieczkę kl.4 a i 4b do Wielkopolskiego Muzeum Pyry, dokąd z rynku doszliśmy spacerkiem. W muzeum pan przewodnik opowiedział nam skąd przybyły ’ pyry’ ( w którym wieku, z jakiego kraju, ile jest odmian ziemniaków oraz co można z nich przyrządzić). Następnie udaliśmy się do Jump Areny, gdzie po rozgrzewce z instruktorami wyskakaliśmy się za wszystkie czasy, na  trampolinach, materacach, znikając na chwilę w gąszczu różnokolorowych gąbek. Wspinaliśmy się też fachowo przypięci, w kaskach na głowach, po wysokich przeszkodach niczym prawdziwi sportowcy. Zabawom nie było końca! Po rekreacji i sportowych zmaganiach udaliśmy się do Mc Donalda, aby posilić się i napoić. Dziękujemy wspaniałym Mamom, Pani Ilonie i Pani Victorii oraz wychowawczyniom za opiekę i udany wyjazd. Zdaliśmy egzamin i możemy planować kolejną wycieczkę.
Marlena Dubiał