DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

„Nauczyciel widzi więcej niż twarze dzieci, stara się zobaczyć ich dusze”. Barbara Cage
Dzień Edukacji Narodowej to polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego ustanowione 27 kwietnia 1972 r. Upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Powszechnie , dzień ten nazwany jest Dniem Nauczyciela. 11 października 2024 r. w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi oraz uczniowie. W części oficjalnej głos zabrali: burmistrz miasta pan Jacek Klimaszewski, dyrektor szkoły pan Leszek Rybarczyk i przewodnicząca rady rodziców pani Beata Rybeńska, którzy złożyli serdeczne życzenia wszystkim pracownikom szkoły oraz podziękowali za trud włożony każdego dnia w wykształcenie i wychowanie młodych pokoleń. Dyrektor szkoły pan Leszek Rybarczyk odczytał również serdeczne życzenia dla wszystkich pracowników szkoły , przekazane przez posłankę na sejm RP panią Marię Małgorzatę Janyskę. W specjalnie  przygotowanym programie artystycznym wystąpili dla swoich pedagogów uzdolnieni i utalentowani uczniowie. Występ pełen był wzruszeń i humorystycznych akcentów, nie brakowało też w nim wspaniałych muzycznych popisów.  Uroczystość swoim występem uświetnił znakomity wokalista pan Tomasz Czarnecki, który zaśpiewał piosenkę pt. „Idź własną drogą”. Z pewnością ten szczególny dzień – Dzień Edukacji Narodowej, obchodzony w naszej szkole, na długo pozostanie w naszej pamięci.
Jolanta Góral