Zakończenie roku szkolnego klas IV – VII

Uroczystości zakończenia roku szkolnego 2022/2023 w Szkole Podstawowej nr 2 im. Janusza Korczaka w Czarnkowie odbywały się w podziale na grupy wiekowe. Klasa 6a z wychowawcą, panem Maciejem Mitutą, przygotowała część dla klas 4-7. Tematem wiodącym było bezpieczeństwo podczas nadchodzących wakacji, ale również przypomnieliśmy myśli naszego patrona. W trakcie uroczystości uczniowie otrzymali świadectwa z wyróżnieniem, nagrody książkowe, listy gratulacyjne dla rodziców. W Złotej Księdze zostali zapisani ci, których średnia ocen wynosiła co najmniej 5,0 z zachowaniem wzorowym. Pani dyrektor Bożena Zembik uhonorowała ucznia klasy 4a Jakuba Szutowicza pamiątkowym grawertonem i nagrodą rzeczową za uzyskanie najwyższej, niemożliwej do pobicia, średniej ocen 6,0. Po rozdaniu świadectw, nagród i dyplomów dyrekcja szkoły oraz opiekunka Samorządu Uczniowskiego pani Małgorzata Zajda pożegnały dwoje nauczycieli – panią Agnieszkę Bąbelczyk i pana Krzysztofa Majewskiego, którzy otrzymali między innymi swoje karykatury narysowane przez Martę Dymek z klasy 5a. O nagłośnienie i oprawę muzyczną zadbał pan Ryszard Woźniakowski, przygotowując piosenki w wykonaniu Dawida Dziedzica oraz zespołu ZaRys. Jestem dumny, że w organizację uroczystości włączyła się prawie cała moja klasa.
Maciej Mituta