Spotkanie z autorem Marcinem Koziołem

Środa była wyjątkowym dniem dla uczniów naszej szkoły. W ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa gościliśmy autora książek dla dzieci i młodzieży, autora jednej z lektur szkolnych, pana Marcina Kozioła.
W dwóch spotkaniach przygodowo-podróżniczych wzięli udział uczniowie klas 2 i 3, którzy poznali książkę pt. „Wombat Maksymilian”, a klasy 4 i 5 poznali „Skrzynię Władcy Piorunów”. Biorąc udział w ciekawych zajęciach, angażujących młodych czytelników, prezentujących w wyjątkowy sposób tematykę obu książek, a także oglądając prezentację multimedialną, uczniowie zaciekawieni twórczością naszego gościa, z ochotą nabyli wybrane pozycje. W każdej z nich znalazła się dedykacja autora. Zainteresowanie twórczością można było natychmiast zaobserwować przez zwiększoną ilość wypożyczeń pozycji Marcina Kozioła w naszej bibliotece.
Możemy stwierdzić, że poprzez działanie szkolnej biblioteki SP2, zostało zrealizowane jedna z założeń Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.