Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

31 marca uczniowie i nauczyciele SP2 im. Janusza Korczaka w Czarnkowie obchodzili po raz pierwszy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Święto obchodzone corocznie 2 kwietnia ma na celu podnoszenie świadomości społecznej na temat autyzmu.
Z tej okazji w naszej szkole przygotowano wystawę z najważniejszymi informacjami odnośnie trudności, z jakimi zmagają się osoby dotknięte tym zaburzeniem. W tym dniu w SP2 dominował kolor niebieski – kolor przewodni święta.
Uczniowie wszystkich klas przygotowywali prace o tolerancji wobec osób widzących świat inaczej niż oni sami.
Mamy nadzieję, że wspólne działania poszerzą wiedzę i tolerancję naszych uczniów wobec osób dotkniętych autyzmem i innymi zaburzeniami rozwoju.
J. Łukaszewska, A.Jahnz