WIZYTA W BANKU SPÓŁDZIELCZYM W CZARNKOWIE

W dniu 24.03.2023 r. z okazji Światowego Tygodnia Pieniądza (Global Money Week), który przypadał między 20 – 26 marca 2023 r., uczniowie klasy 2a wybrali się na wycieczkę do Banku Spółdzielczego w Czarnkowie. Gości bardzo serdecznie przywitali pracownicy banku.
Uczniowie mogli zobaczyć na czym polega praca w banku, zobaczyć waluty pieniędzy z innych krajów oraz zabytkowe maszyny do liczenia pieniędzy dawniej i te współczesne, które zrobiły bardzo duże wrażenie na dzieciach. Zostali oprowadzeni po banku,  pokazano im główne działy i opisano ich funkcje. Ta żywa lekcja bankowości cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród uczniów.
Z upominkami i uśmiechami na twarzach wróciliśmy do naszej szkoły. Za naście lat nasz bank będzie miał „trudny orzech do zgryzienia”, ponieważ na pytanie „Kto by chciał pracować w banku?”, prawie wszyscy podnieśli rękę z okrzykiem „JA…JA…JA…”.
Bardzo dziękujemy pracownikom banku za życzliwe przywitanie i uśmiech na każdym kroku naszej wycieczki.
Wychowawca
Małgorzata Benrot