Współpraca z Uniwersytetem Przyrodniczym w Poznaniu

21 kwietnia w ramach porozumienia Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu i Szkoły Podstawowej nr 2 im. Janusza Korczaka w Czarnkowie uczniowie klas 8 wcielili się w rolę studentów. Uczestniczyli w wykładzie „Owady nasza przyszłość” przeprowadzonym przez dr inż. Bartosza Kierończyka. Następnie młodzież  została podzielona na dwie grupy. Pierwsza udała się na zajęcia  laboratoryjne do Biocentrum. Tam pani dr Monika Grzanka pokazała jak wyglądają nasiona zbóż, jak odróżnić żyto od pszenicy, jęczmień od pszenżyta. Druga grupa gościła na  wydziale Gleboznawstwa i Mikrobiologii. Nasi młodzi studenci mogli tam przeprowadzić szereg ciekawych doświadczeń. Dla uczniów była to niezwykle cenna lekcja i ciekawe doświadczenie. Myślę, że zdobyta wiedza zaowocuje w przyszłości.
Izabela Skrzypczak-Szutowicz