Inny nie znaczy gorszy

„Inny nie znaczy gorszy” – to tytuł minikoncertu, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 2 im. Janusza Korczaka w Czarnkowie 13 czerwca 2023 r.
Ten dzień stał się okazją do zaprezentowania przez uczestników zajęć kół artystycznych działających w naszej szkole, czyli koła teatralnego, wokalnego i koła „Mały Artysta” efektów wspólnej pracy opiekunów i uczniów z ostatniego czasu. A że historia uczy, iż brak tolerancji jest jedną z głównych przyczyn zła, które dzieje się na świecie, więc warto jak najczęściej przypominać, że świat jest różnorodny, i że bycie innym nie oznacza bycia gorszym. Na szkolnej scenie dzieci i młodzież ze szkolnego koła teatralnego nawiązali do tolerancji w przedstawieniu pt. „Bajka o Zielonym Psie”, a do miłości do zwierząt zachęcili wszystkich uczniów w scence kabaretowej o Zenku i wdzięcznej świni. Uczniowie z klas I-III należący do kółka „Mały Artysta” w energicznych tańcach przekonały, że muzyka i taniec łagodzą obyczaje oraz jednoczą ludzi. Natomiast dziewczęta ze szkolnych zespołów wokalnych zaśpiewały piękne piosenki o akceptacji. Były też mądre wiersze na ten temat, które zarecytowały dziewczęta z klas V i VIII. Nie obyło się oczywiście bez przerwy na reklamę. Wszystkie uczniowskie występy złożyły się na ciekawe szkolne wydarzenie z ważnym przesłaniem.
Wszystkim zaangażowanym w przygotowanie występów: uczniom, nauczycielom, pracownikom szkoły i rodzicom bardzo dziękuję.
Osobne podziękowania dla wolontariuszy ze Szkolnego Centrum Wolontariatu „Górka” pod opieką pani Aleksandry Marcińczak.
Sylwia Sowińska