Wyprawa w Himalaje

W ramach Szkolnego Koła Krajoznawczo – Turystycznego 22 listopada 2016 roku w Publicznym Gimnazjum w Czarnkowie odbyło się kolejne spotkanie z podróżnikiem, które zorganizowała pani Anna Jahnz. Tym razem do naszej szkoły zawitał pan Piotr Mielcarek – nauczyciel wychowania fizycznego ze szkoły w Gębicach i zabrał nas w bardzo intrygującą podróż do Nepalu.

Pan Mielcarek bardzo ciekawie opowiadał o Katmandu (stolicy Nepalu), mówił  o poszczególnych etapach jego podróży aż do osiągnięcia głównego celu wyprawy – zobaczenia najwyższego szczytu świata, czyli Mount Everest. Fajnie było posłuchać człowieka, który spełnił swoje marzenie. Pan Piotr opowiadał także o powrocie do Katmandu i życiu codziennym w tym mieście. Przywiózł także kilka pamiątek prosto z Nepalu m. in. posążek Buddy, maskę hinduskiego boga Gánesi czy kolczyki z modlitwą.

W spotkaniu uczestniczyło wiele klas. Wszyscy słuchali w zaciekawieniu i czuli się jakby byli tam naprawdę. Klasa II b i ich wychowawczyni – pani Anna Jahnz szczególnie popisali się wiedzą na temat Nepalu. Byliśmy już w Ameryce, byliśmy też w Azji. Co będzie następne?

Michał Leszczyński II b

Comments (2)

• jordan retro 12 playoff low

jordan retro 12 playoff low