sekretariat@sp2.czarnkow.pl | 67-255-22-83
szkola
1
2
3

Turniej Piłki Siatkowej Chłopców

Dnia 24 lutego 2017r. w hali sportowej Publicznego Gimnazjum w Czarnkowie odbył się powiatowy turniej piłki siatkowej chłopców. Organizatorem imprezy był trener siatkarzy z Czarnkowa Pan Marcin Maćkowiak.

Turniej, w którym brało udział 6 drużyn z miejscowości: Trzcianka, Krzyż Wielkopolski, Czarnków, Lubasz, Wieleń oraz Jędrzejewo rozpoczął się o godzinie 9:00 od losowania par przeciwników.

Drużyny zostały podzielone na dwie grupy po 3 zespoły:

Grupa A –  Czarnków, Wieleń, Trzcianka,

Grupa B – Krzyż Wielkopolski, Jędrzejewo, Lubasz.

Pierwsze spotkanie rozegrały drużyny z Czarnkowa  i  Wielenia. Gra była bardzo wyrównana. Jednak  nasi chłopcy zdobyli przewagę i mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy z wynikiem 2:0.

Drugi mecz Lubasz – Krzyż Wielkopolski zakończył się zwycięstwem drużyny z Lubasza 2:0.

Trzeci mecz rozegrały między sobą Wieleń i Trzcianka. Mecz był bardzo zacięty. Od początku było widać   przewagą drużyny z Wielenia, która ostatecznie wygrała 2:1.

Kolejny mecz rozegrali chłopcy ze szkół w Lubaszu i Jędrzejewa. Spotkanie zakończyło się porażką szkoły z Jędrzejewa z wynikiem 1:2

Piąty mecz został rozegrany pomiędzy gospodarzami a drużyną trzcianecką. Spotkanie było na bardzo wysokim i wyrównanym poziomie. Zwycięstwo odnieśli siatkarze z Czarnkowa – 2:0

Kolejny mecz rozegrali  między sobą siatkarze z Krzyża Wielkopolskiego i Jędrzejewa. Rywalizacja była bardzo zacięta ale wygraną cieszył się zespół z Jędrzejewa.

W kolejnym etapie turnieju – półfinałach  zmierzyły się  zwycięzca grupy B Lubasz z   drugim miejscem grupy A Wieleniem i  zwycięzca grypy A Czarnków z drugim miejscem grupy B Jędrzejewem.                     

W konsekwencji mecz o trzecie miejsce rozegrano  między Wieleniem i Jędrzejem. Przewagę oraz  kontrolę nad całym meczem miała drużyna z Wielenia i to ona ostatecznie wygrała mecz i zajęła  trzecie  miejsce w całym turnieju pokonując rywali

Finał turnieju Czarnków – Lubasz był bardzo emocjonujący. Kibice z naszej szkoły bardzo mocno z wspierali swoich reprezentantów. Początek należał do Lubasza ale druga część pierwszego seta i cały drugi należał już do naszych siatkarzy. Wygraną całego turnieju cieszyli się uczniowie z Czarnkowa, który pokonali rywali z Lubasza 2:0.

Zofia Górzna I b

 

 

                

 

                

 

                

Skip to content