Szkolny Tydzień Profilaktyki

Szkolny Tydzień Profilaktyki Umiem mówić NIE!

10.02- 26.02. 2020r.

Profilaktyka w Szkole Podstawowej nr 2 w Czarnkowie zajmuje ważne miejsce.

Od początku roku szkolnego wszyscy uczniowie realizują program

Profilaktyka- znam i stosuję!

Rok szkolny został podzielony na miesiące tematyczne, w którym uczniowie pracują nad konkretnym tematem.  Klasy młodsze- IV-VI przygotowują plakat tematyczny, klasy starsze VII- VIII- prezentację multimedialną. Wszyscy możemy obserwować w/w prace na korytarzu szkoły i telewizorze.

Do dnia dzisiejszego zrealizowane na godzinach wychowawczych zostały następujące tematy:

Październik- Agresji i przemocy mówimy- nie!
Listopad- Narkotyki dopalacze, leki…- życie bez substancji psychotropowych,
Grudzień- HIV/AIDS- choroby XX Iw.
Styczeń – Ja i moja rodzina,
Luty – Dzień Bezpiecznego Internetu

W bieżącym roku DBI i Szkolny Dzień Profilaktyki zostały połączone.

Klasy najmłodsze realizowały lekcję wychowawczą Poznaj zasady bezpiecznego Internetu, lekcja bogata w treści i filmy dydaktyczne.
Dla klas 2,3,4 zaplanowano udział w przedstawieniu profilaktycznym: Shrek, które odbyło się 13.02. 2020r. Tego samego dnia klasy 5 uczestniczyły również w przedstawieniu profilaktycznym Inny chłopak.

Pozostali uczniowie w tygodniu profilaktyki realizowali tematy dotyczące asertywności oraz uczestniczyli w rozgrywkach sportowych na szkolnej hali.

Całość obchodów dni profilaktyki zamknęły warsztaty dla 6-7 klas, prowadzone przez specjalistę- Mateusza Jurczaka: Mobbing rówieśniczy. Stygmatyzacja.

Odbył się również konkursy  wiedzy:
    o szkodliwości palenia papierosów dla kl. IV- VI.
    przyznano następujące miejsca:
  • Jan Gąsiewicz 5d
  • Maria Dardas 5c
  • Ksawery Jędrzejczyk kl. Va, Stanisław Rybarczyk 5b
    o szkodliwości spożywania alkoholu dla kl. VII-VIII, tutaj czołowe miejsca zajęli:
  • Dominik Stanisz 8a
  • Oliwia Pilawska 7b
  • Katarzyna Płaczek 8b
Konkurs na najładniejszą gazetkę ścienną pod hasłem Umiem mówić nie!- wygrała klasa 5B

Serdecznie gratulujemy! Dziękujemy wychowawcom i nauczycielom wf za zaangażowanie i pomoc w realizacji dni profilaktyki.