sekretariat@sp2.czarnkow.pl | 67-255-22-83
szkola
1
2
3

„Tajemnicza Afryka” – okiem drugoklasisty

„Tajemnicza Afryka” – okiem drugoklasisty

18 września uczniowie klasy IIb z wychowawcą panią Anną Jahnz, uczestniczyli
w niezwykłej lekcji geografii w murach Muzeum Ziemi Czarnkowskiej.

Tutaj właśnie została zaprezentowana kolekcja Mariana Franciszka Winieckiego pt. „Tajemnicza Afryka”. Mogliśmy na własne oczy zobaczyć wyroby kultury afrykańskiej: narzędzia gospodarcze, broń, rzeźby oraz symbole kultu religijnego. Największym zainteresowaniem cieszyły się tajemnicze maski oraz różnobarwne tradycyjne stroje. Śmiało mogę powiedzieć, że świat tak daleki jak Afryka, stał się nam bliski. Wszystko to było możliwe dzięki panu Marianowi Franciszkowi Winieckiemu, prywatnemu kolekcjonerowi, który udostępnił swoje zbiory naszemu Muzeum.

 

Wojtek Zalewski
klasa IIb

 

                     

 

                     

 

                     

 

                                                                

Skip to content