sekretariat@sp2.czarnkow.pl | 67-255-22-83
szkola
1
2
3

Matematyczne zmagania naszych uczniów

W kwietniu rozstrzygnięto wyniki dwóch konkursów matematycznych.

Do „Alcybiadesa”  w etapie szkolnym, który odbył się 7 marca 2017, przystąpiło 10 uczniów. Eliminacje wyłoniły reprezentację naszej szkoły do etapu międzygimnazjalnego. 1 kwietnia naszą szkołę reprezentowali w Jędrzejewie: Anna Fąferek – klasa II c, Kamila Kraśniewska – klasa III e i Mateusz Magdziarz – klasa III b. Nasza ekipa spisała się znakomicie. Mateusz zajął I miejsce, a Kamila II miejsce, a Ani niewiele zabrakło, aby znaleźć się wśród nagrodzonych.

Nowym konkursem, w którym swoich sił próbowali nasi uczniowie była Gimnazjalna Olimpiada Matematyczno Informatyczna. 21 lutego odbyły się eliminacje szkolne, do których przystąpili uczniowie klas I, II i III. Uczestnicy rozwiązywali test matematyczny dopasowany do swojej kategorii wiekowej. Do drugiego etapu, który odbył się 9 marca, kwalifikowało się po dwóch najlepszych uczestników z każdej kategorii. Byli to: Jakub Raczewski – klasa I b, Jakub Chorążewski – klasa I c, Anna Fąferek – klasa II c, Julia Kołodziejczak – klasa II a, Tomasz Libera – klasa III c, Mateusz Magdziarz – klasa III b. GOMI obejmuje wiedzę i umiejętności zawarte w podstawie programowej kształcenia ogólnego z matematyki i informatyki w gimnazjum, poszerzone o zadania logiczne.

Etap międzyszkolny GOMI przeprowadzony został w szkolnej pracowni informatycznej. Uczestnicy przez 90 minut zmagali się z zadaniami matematycznymi i informatycznymi z wykorzystaniem oprogramowania na dysku Google (rysunek, dokument, prezentacja, arkusz, mapy) oraz Internetu. Konkurs ten zasięgiem obejmuje uczniów ze szkół z województwa wielkopolskiego. Najlepsze wyniki z naszej szkoły uzyskali: Anna Fąferek i Mateusz Magdziarz w swoich kategoriach wiekowych.

 

                                                                                                  Organizacją konkursów zajęły się: Renata Barnaś i Agata Mazurek

 

                  

                 

                

                  

                   

Skip to content