sekretariat@sp2.czarnkow.pl | 67-255-22-83
szkola
1
2
3

Święto Nauk Humanistycznych

     W poniedziałek, 8. czerwca 2017 r., w naszej szkole odbyło się Święto Nauk Humanistycznych. Tego dnia zabawie wtórowało hasło ,,Gimnazjalista w krainie czarów”. W obchodach święta uczestniczyły wszystkie klasy pierwsze, drugie i trzecie.

     Na początku udaliśmy się do auli, gdzie swoje projekty edukacyjne przedstawiły nam drugie klasy. Niektóre momenty były bardzo zabawne, przez co wystąpienia były ciekawe i wesołe.

     Następnie uczeń klasy II b opowiedział nam o dniach spędzonych na wymianie z Ukrainą. Dwie dziewczyny, z klasy II d, pokazały nam prezentację ze zdjęciami i również opowiadały o swoich przeżyciach podczas wymiany. Tym razem wymiana odbyła się w Polsce.

     Później wszystkie klasy rozeszły się do swoich sal na dwudziesto minutową przerwę. Po niej poszliśmy prosto do sali gimnastycznej, gdzie pod drabinkami zostały ustawione sztalugi z plakatami, wykonanymi przez uczniów. Ukazywały one scenę z wylosowanego fragmentu baśni lub legendy. Przebrana osoba z każdej klasy, wraz z przedstawicielem ustawili się przy swoim plakacie, po czym mieli za zadanie pięknie przeczytać wylosowany przez nich kilka dni wcześniej fragment tekstu. Po odczytaniu baśni, legend i utworów fantasy przyszedł czas na przedstawienie postaci, którą wybrali. Prezentację uświetniał minutowy komentarz.

     Gdy wszystkie klasy zakończyły swoje występy oglądaliśmy mecz koszykówki chłopców. Odbył się on między pierwszymi, drugimi i trzecimi klasami. Po rozgrywce, która trwała około 20 minut, nadszedł czas na ogłoszenie wyników, która klasa wypadła najlepiej w ciągu całego dnia. Wszystkie klasy otrzymały dyplomy, za aktywny udział w Dniu Nauk Humanistycznych, lecz zwycięzca może być tylko jeden. Główną nagrodę, czyli lizaka rozmiarów XXL, ostatecznie wygrała klasa III e.

Koło dziennikarskie / Nela Kwaśniewska

Skip to content