sekretariat@sp2.czarnkow.pl | 67-255-22-83
szkola
1
2
3

Takiego balu się nie zapomina!

            26 maja 2017 roku w Publicznym Gimnazjum w Czarnkowie miało miejsce niecodzienne wydarzenie – uczniowie klas III przeżyli swój pierwszy bal. W tym dniu wszyscy uczestnicy i goście, choć na krótki czas, mogli się udać w podróż do świata filmu i poczuć magię starego kina, bo właśnie ten temat został wybrany jako motyw przewodni balu.

            Przez cały maj trwały intensywne przygotowania do tej ważnej szkolnej uroczystości. Wychowawcy wspólnie z rodzicami i uczniami pracowali nad każdym szczegółem przedsięwzięcia, aby doprowadzić je do perfekcji. Zadbano o wyjątkowe dekoracje, zarówno w hali i auli szkoły,  jak i przed samym budynkiem. Przygotowano bardzo trudny układ poloneza, którego wykonanie było szlifowane pod okiem nauczycieli wychowania fizycznego przez kilka tygodni. Zaplanowano jeszcze inne atrakcje, by uatrakcyjnić ten wieczór.

              Warto było włożyć w przygotowania tyle pracy, aby w dniu balu zobaczyć odświętnie ubranych trzecioklasistów z uśmiechem na twarzy, którzy zgromadzili się w szkolnej hali, aby tradycyjnym polonezem rozpocząć uroczysty bal, co nie było łatwe przed licznie zgromadzoną publicznością w postaci zaproszonych gości, dyrekcji i nauczycieli gimnazjum, rodziców oraz koleżanek i kolegów. W części oficjalnej nie zabrakło piosenek w wykonaniu zespołu wokalnego ”Zarys”, pokazu tańca towarzyskiego, a wszystko to w klimacie starego kina. Piękne życzenia i podziękowania były już tylko dopełnieniem całości.

              A potem… Potem już tylko zabawa w dyskotekowych rytmach przy obficie zastawionych stołach do samej północy. Rodzice  i wychowawcy zadbali o to, aby podczas tego wspaniałego wieczoru niczego nie zabrakło ich pociechom, a goście mogli się poczuć naprawdę wyjątkowo.

              Ten wieczór, miło i wesoło spędzony w towarzystwie ukochanej klasy,  na długo pozostanie w pamięci trzecioklasistów.

Serdeczne podziękowania wszystkim,  którzy przyczynili się do zorganizowania XVI Balu Gimnazjalnego, składają organizatorzy.

Sylwia Sowińska

      

 

         

 

   

Skip to content