sekretariat@sp2.czarnkow.pl | 67-255-22-83
szkola
1
2
3

„My jesteśmy drabiną do Waszego sukcesu”!

Tegoroczny Dzień Edukacji Narodowej był innym niż poprzednie, z uwagi na wprowadzone zmiany w szkolnictwie. Święto nauczycieli połączone zostało z przyjęciem uczniów klas IV i VII w poczet naszej szkoły – niby starej, a jednak zmienionej – Szkoły Podstawowej nr 2 w Czarnkowie. To właśnie uczniowie tych klas w ostatnim czasie uczyli się kwestii, które sprytnie zostały wplecione w scenariusz uroczystości. W tym wyjątkowym dniu, jakim jest Święto Edukacji Narodowej, swą obecnością zaszczycili nas jak co roku nauczyciele emeryci, a także Burmistrz Miasta Czarnków Franciszek Strugała. Uroczysty apel, w ustrojonej kwiatami, wykonanymi przez nowe klasy, z szykiem prowadzili nasi gimnazjaliści: Agata Szlemp oraz Olaf Jur. Nowi uczniowie sprostali  przydzielonym zadaniom i wykazali się swymi zdolnościami przed szkolną publicznością. Gości przywitano piosenką „Samba dla  pana i pani”, klasy IV pięknie recytowały wiersze, w których mówili dlaczego zawód nauczyciela ma tak ogromny wpływ na przyszłość i życie  młodych ludzi, oraz wręczali własnoręcznie wykonane kwiaty. Klasy siódme wystąpiły ze skeczem i piosenką o trudzie opanowania nauk ścisłych, takich jak chemia i fizyka. Ich występy były pewną formą powitania w naszej szkole, małym chrztem nowych uczniów „dwójki”, którzy od tego roku tworzą nową historię Szkoły Podstawowej nr 2. Aby formalności stało się zadość, przewodniczących   klas IV i VII  złożyli uroczyste ślubowanie: „W obecności zaproszonych gości, dyrekcji, nauczycieli, rodziców, koleżanek i kolegów uroczyście ślubujemy: Wypełniać sumiennie obowiązki ucznia, uczyć się pilnie, być dobrym kolegą, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły oraz domu rodzinnego, przynosić dumę rodzicom i nauczycielom, a swoim zachowaniem i nauką sprawiać innym radość. Ślubujemy!” Nowi uczniowie usłyszeli miłe słowa od dyrektora pana Grzegorza Staniszewskiego, a także zapewnienie starszych kolegów, że będą służyć im pomocą i dobrą radą. Z okazji Dnia Nauczyciela płynęły życzenia od burmistrza i uczniów „Takich myśli i marzeń, które dają się urzeczywistnić, pięknych i szlachetnych pomysłów, które podszeptuje serce, cierpliwości i wytrwałości, aby służba dzieciom tym starszym i tym młodszym, zrodziła wiele szlachetnych owoców”. Dziękujemy.                                                  
Skip to content