sekretariat@sp2.czarnkow.pl | 67-255-22-83
szkola
1
2
3

Szkolny Dzień Profilaktyki

Po raz kolejny dla klas gimnazjalnych, a pierwszy raz dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Czarnkowie został zorganizowany 23. marca 2018r.  Szkolny Dzień Profilaktyki pod hasłem: … bo najważniejsze jest zdrowie! W ramach obchodów tego dnia ogłoszono dwa konkursy plastyczne. Jeden dla klas pierwszych, pod hasłem: Ulubiony owoc. Wśród dostarczonych prac nagrodzono następujących uczniów: I miejsce- Gabriela Pawłowska kl. IB II miejsce- Zofia Młynarska kl. Ic III miejsce- Julia Drozdowicz kl. Ia Drugi konkurs- wśród klas IV, pod hasłem: Jak dbać o zdrowie? wygrali: I miejsce- Bartosz Mróz kl. IVc II miejsce- Julia Pawlak kl. Ia, III miejsce- Joanna Sikora kl. IVc. Klasy gimnazjalne i VII szkoły podstawowej uczestniczyły w teście wiedzy o zdrowiu. Nagrody przypadły uczniom z klas gimnazjalnych.: I miejsce- Paulina Wielkopolan kl IIIa, II miejsce- Marta Kubisiak kl. IIId, III miejsce- Aleksandra Bielejewska kl. IIIE Serdecznie gratulujemy! Młodsi uczniowie szkoły podstawowej zaproszeni zostali na przedstawienie kółka teatralnego Teraz nt. Zdrowej i śmieciowej żywności. Dodatkowo mogli obejrzeć prezentacje i uczestniczyć w pogadance prowadzonej przez panią Celinę Mikołajewską z Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Czarnkowie na temat: Jak należy dbać o swoje zdrowie? Na koniec uczniowie kl. Ia pod opieką p. Ewy Sobkowskiej umilili wszystkim czas tańcząc polkę! Klasy VII i gimnazjalne po lekcji wychowawczej nt. Racjonalnego żywienia uczestniczyły w prezentacji na temat zdrowego odżywiania i szkodliwości napojów energetyzujących.  Prezentację przygotowała i prowadziła Inspektor z Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Czarnkowie- pani Beata Kościelska. Serdecznie dziękujemy paniom za współtworzenie dzisiejszego dnia. Starsza widownia mogła obejrzeć również projekt edukacyjny kl. IIe- Zdrowe odżywianie to podstawa! Uczniowie zapoznali nas z wynikami ankiety o zdrowiu oraz rozbawili wersją Rzepki Juliana Tuwima W ramach propagowania zdrowego stylu życia młodzież uczestniczyła w rozgrywkach sportowych- piłka ręczna dziewcząt i chłopców. Dzięki temu uczniowie mieli możliwość sprawdzenia swojej kondycji fizycznej i zrelaksowania się. Na korytarzu szkoły została przygotowana ekspozycja ścienna z prac uczniowskich. W klasach uczniowie przygotowali gazetki ścienne ”…bo najważniejsze jest zdrowie!” Celem tego dnia oraz zadań poprzedzających jego obchody było poznanie i utrwalenie odpowiednich nawyków dotyczących odżywiania się oraz dostrzeganie czynników szkodliwych dla zdrowia człowieka w najbliższym otoczeniu. Realizowane tematy miały za zadanie wzbudzać w uczniach poczucie odpowiedzialności za własne zdrowie i drugiego człowieka. A Leśna-Rybarczyk                                                         
Skip to content