sekretariat@sp2.czarnkow.pl | 67-255-22-83
szkola
1
2
3

Odrobina szczęścia, czyli „Śladami bajek”

Klasa IV c, w ramach projektu przygotowanego na jęz. polskim, pod opieką wychowawcy p. Agnieszki Bąbelczyk, zajęła się przedstawieniem bajek jako krótkich form teatralnych. Przygotowane zostały cztery bajki.  Uczniowie wykazali się umiejętnościami aktorskimi, piosenkarskimi oraz scenograficznymi. Ujawniło się wiele talentów, a wraz z nimi myśl o ich pokazaniu szerszej publiczności. 28 marca panie Agnieszka Bąbelczyk i Aleksandra Leśna – Rybarczyk zorganizowały imprezę środowiskową Śladami bajek. Zaproszono na nią dzieci z zaprzyjaźnionych przedszkoli. Niepubliczne Przedszkole Leśne skrzaty reprezentowały wszystkie grupy: Skrzaty, Jagody i Poziomki. Przedszkole Miejskie im. Jana Brzechwy ambasadorowała najstarsza grupa: Entliczki-pentliczki. W sumie szkołę podstawową odwiedziło prawie 80 dzieci. Uroczystość miała za zadanie integrację środowiska lokalnego i wspólną zabawę. Maluchy uczestniczyły w dwóch częściach imprezy. Pierwszą z nich wypełniły dwie bajki: Kopciuszek i Czerwony Kapturek. Drugą teatrzyki Pingwiny z Madagaskaru i Kraina Lodu. Dla dobrej zabawy i relaksu przygotowane zostały wyścigi rzędów, dostosowane do wieku dzieci. Najmłodsza grupa – Poziomki miała jedno zadanie mniej – niesienie piłeczki w łyżce. Każde dziecko miało za zadanie przejście z woreczkiem na głowie, przejście po linii tiptopami, przełożenie szarfy przez ciało. Wszyscy poradzili sobie znakomicie. Zabawa była przednia. Zadania najszybciej ukończyły Poziomki i Skrzaty. Każda z grup otrzymała podziękowania, opaski odblaskowe sponsorowane przez Urząd Miasta Czarnków oraz słodkości. Podczas pożegnania wszystkim towarzyszył uśmiech, zadowolenie i nadzieja na ponowne spotkanie w przyszłym roku. Potwierdziło się powiedzenie, że: To co najbardziej liczy się w życiu, to wprowadzenie chociaż odrobiny szczęścia do życia innych. /Powel/ A.Leśna-Rybarczyk                                                   
Skip to content