sekretariat@sp2.czarnkow.pl | 67-255-22-83
szkola
1
2
3

Święto Języków Obcych

W majowy wtorek w Szkole Podstawowej nr 2 obchodziliśmy Święto Języków Obcych. Wszystkie  klasy zmagały się w potyczkach językowych przygotowanych przez nauczycieli języka niemieckiego i angielskiego. Zadania były dostosowane pod względem trudności do poziomu opanowania języków. Pierwszym zadaniem, do którego wszyscy podeszli z wielkim zaangażowaniem i nad którego wykonaniem pracowali przez cały tydzień, było stworzenie kartonowego obiektu przedstawiającego  architekturę krajów niemiecko- i anglojęzycznych.  Ku zdziwieniu wszystkich, budynki, pomniki zaskoczyły podobieństwem, wielkością i starannością wykonania. Ten dzień był również dniem wyjątkowym dla klas drugich gimnazjum, które przedstawiały społeczności szkolnej efekty pracy nad projektami edukacyjnymi tematycznie związanymi ze świętem. Publiczność podziwiała scenki, filmiki  dwujęzyczne oraz degustowała wypieki i smakołyki  kulinarne. W kolejnej części  uczniowie wszystkich klas brali udział w potyczkach, quizach interaktywnych KAHOOT, w grach, zadaniach i zabawach językowych.  Musieli ubierać się na czas, zaznaczać na mapie symbole pogodowe zgodnie z opisem w języku obcym, grali w „grę podłogową”, w memory, w dopasowania w pary, a także w quiz „Ruck-Zuck”. Zabawa i współzawodnictwo trwały cały dzień i zakończyły się wręczeniem dyplomów i nagród. Pierwsze miejsce zajęła klasa 3D gimnazjalna, drugie  2D gimnazjalna ,a trzecie najmłodsi – klasa IVa! mgr Beata Cybel                                                                      
Skip to content