sekretariat@sp2.czarnkow.pl | 67-255-22-83
szkola
1
2
3

WYŚPIEWAŁA BRUKSELĘ

W Szkole Podstawowej nr 2 w Czarnkowie możemy odnaleźć wielu artystów:  początkujących pisarzy, malarzy czy muzyków. Nie wyklucza to oczywiście obecności umysłów ścisłych czy pasjonatów wielu przeróżnych dziedzin.  Osobiście zaliczam się do jednej z wymienionych grup, dlatego razem z pięcioma innymi uczennicami naszej szkoły oraz Panią Elizą Rychlewską wybrałyśmy się na konkurs pt. „Świadomy Europejczyk” odbywający się w Publicznej Szkole Podstawowej im. Batalionu Spadochronowego 1 Armii Wojska Polskiego w Lubasz, pod patronatem europosłanki Agnieszki Kozłowskiej – Rajewicz. Konkurs składał się z dwóch części: pierwszej, czyli testu wiedzy o społeczeństwie oraz krajach niemieckojęzycznych, oraz drugiej – konkursu muzycznego „Eurowizja 2018”. Jak przed każdym konkursem, towarzyszył nam delikatny stres i trema, jednak tradycyjne przywitanie nas  chlebem i solą (czyli drożdżówką i sokiem) rozluźniło atmosferę. Następnie przyszedł czas na przystąpienie do testu, w którym udział wzięły: Marta Kubisiak-III d, Zuzanna Urbanowicz-III d i Karolina Sowińska-III c. Początkowo dziewczyny obawiały się o wynik, jednak było to całkowicie niepotrzebne, gdyż wszystkie otrzymały wyróżnienia. Drugą część konkursu poprzedzały występy uczniów szkoły w Lubaszu. Ujrzeliśmy piękne popisy taneczne oraz wokalne. Szczególnie zachwycił mnie walc angielski. Umiejętności tancerzy wzbudziły zachwyt wśród publiczności. Około godziny jedenastej przyszła kolej na solistów biorących udział w Eurowizji. Swoje wykonania zaprezentowały: Zuzia Wylegała (II d), Halszka Kościelska (III b) oraz ja – Natalia Nowotna z klasy II b. W oczekiwaniu na wyniki spędziłyśmy miło czas, tańcząc belgijkę ze wszystkimi uczestnikami. Uśmiechnięte i pełne energii oczekiwałyśmy na ogłoszenie wyników, które odbyło się niedługo później. Główna nagroda, czyli wycieczka do Brukseli,  powędrowała do Halszki, która ex aequo zajęła pierwsze miejsce, zawracając w głowach jury piosenką „Waving Through a Window” z musicalu   ”Dear Evan Hansen”. Na podium, zajmując drugie miejsce, znalazła się również Zuzia z piosenką „Childhood” Michaela Jacksona. Wyróżnienie otrzymałam ja, wykonując utwór Vance Joy pod tytułem „Riptide”. Ten dzień wywołał w nas wiele pozytywnych emocji, wzruszenia oraz dumy. Powrót z konkursu był pełen niedowierzania – niecodziennie powraca się z tak pięknym zwycięstwem, jak owego 16 maja 2018 roku. Natalia Nowotna kl. II b                     
Skip to content