sekretariat@sp2.czarnkow.pl | 67-255-22-83
szkola
1
2
3

Październik – Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych -najdłuższe święto w szkole!

Jak będziemy świętować w październiku 2018r.?

Tegoroczne hasło Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych brzmi:

„Książka to przyszłość”.

Przez cały miesiąc biblioteka będzie zaskakiwać swoich czytelników, odwiedź nas koniecznie. Na wypożyczających czekać będą m.in.: słodkie wypożyczenia, konkursy, gry.

Pierwszy tydzień to biblioteczne życzenia (jaką książkę chciałbym/chciałabym mieć w bibliotece szkolnej, kolorowe wpisy na plakacie). Prezentacja swojej ulubionej książki – podczas przerw chętni uczniowie opowiadają o swoich ulubionych książkach. Drugi tydzień to czas konkursów plastycznych i fotograficznych. Konkurs plastyczny: ”Konkurs na plakat i hasło promujące bibliotekę szkolną” Zadaniem każdego uczestnika będzie wykonanie plakatu zawierającego hasło promujące bibliotekę i czytelnictwo przy wykorzystaniu różnych technik plastycznych – prace należy oddać do biblioteki do 19.10.2018r. Konkurs fotograficzny: „Zaczytani” Uczniowie mają za zadanie złapać w kadrze aparatu „zaczytanych”- czytających gdziekolwiek,  cokolwiek i podpisać zdjęcie stosownym hasłem Zdjęcie należy dostarczyć do biblioteki na  pendrive lub w formie papierowej do 31.10.2018r.   W trzecim tygodniu  odbędą się konkursy. Konkurs ze słownikiem: „Detektywi słów”  – należy jak najszybciej odnaleźć podane słowa na wskazanej stronie. Konkurs : „Mistrz alfabetu”  – uczniowie z młodszych klas będą układali w kolejności alfabetycznej tytuły książek, a starsi nazwiska autorów.   Czwarty tydzień to czas, na kolejną edycję konkursu „Mistrz pięknego czytania”  (29.10.2018r.) Regulamin konkursu
  • konkurs przeznaczony jest dla klasy IV, V, VII, VIII, III,
  • głównym zadaniem konkursowym będzie przeczytanie przygotowanego wcześniej fragmentu z ulubionej książki i oczarowanie słuchaczy – czas prezentacji maksymalnie do 2 minut,
Kryteria oceny
  • przy ocenie czytania komisja konkursowa będzie brała pod uwagę zarówno poprawność warsztatową, jak i stronę emocjonalną przekazu,
Nagrody
  • komisja konkursowa przyzna tytuły mistrza i wicemistrza pięknego czytania,
  • uczestnicy otrzymują dyplomy, a wyłonieni przez jury – nagrody książkowe, oraz oceny z języka polskiego.
 Konkurs „Sowa biblioteczna” – wykonanie maskotki (sowy) w dowolnej technice i dowolnym formacie z użyciem wszystkich dostępnych środków wyrazu plastycznego – konkurs dla klas I i II

Do zobaczenia w bibliotece 🙂

Przyjdź czekają atrakcyjne nagrody!

Skip to content