sekretariat@sp2.czarnkow.pl | 67-255-22-83
szkola
1
2
3

100 LAT NIEPODLEGŁOŚCI

  9 listopada w naszej szkole na 3 i 4 godzinie lekcyjnej odbyła się uroczystość z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę, 11 listopada 1918 r. Podczas apelu zostały wręczone dyplomy za konkursy polonistyczne, biblioteczne, plastyczne, historyczne. Wyróżnienia przeplatane były występami utalentowanych uczniów naszej szkoły. Najbardziej zachwycił nas występ muzyczny małych „Iskierek”. Uczestnicy konkursu pt. „Moja Niepodległość” zostali poproszeni o przeczytanie swoich prac. Pod koniec apelu nasz wspaniały dyrektor Grzegorz Staniszewski wygłosił wzruszającą przemowę. Najbardziej zapadły nam w pamięci słowa, że wolność nie jest wieczna i o wolność trzeba walczyć. Po wystąpieniu dyrektora  wszyscy uczniowie ubrani w patriotyczne barwy zostali ustawieni do zdjęcia „Foto – setka”. Gdy wybiła godzina 11:11 wszyscy pod komendą naszego historyka, pana Leszka Molskiego stanęli na baczność i uroczyście odśpiewali „Mazurek Dąbrowskiego”. Ostatnim elementem kończącym świętowanie, był zorganizowany przez panią Małgorzatę Dusan – Stułkę, pana Wiesława Stułkę i Marcina Maćkowiaka bieg niepodległości 100 x 100, w którym sto osób pobiegło w sztafecie na 100 metrów. Rywalizacja obudziła w nas wielkie emocje. Celami programu było propagowanie wartości patriotycznych, tworzenie pamięci o historii Polski oraz integracja młodzieży. Szczególnie podczas śpiewania hymnu oraz przemowy pana dyrektora poczuliśmy dumę z bycia Polakami. Apel przygotowały pani Eliza Rychlewska i Jolanta Łukaszewska, a dekoracje zrobiła pani Aleksandra Leśna-Rybarczyk, Anna Jahnz wraz z klasą 7 a. Oprawą muzyczną zajęli się pan Ryszard Woźniakowski wraz z panią Małgorzatą Zajda.   Artykuł opracowali: Julia i Martyna Kaźmierczak oraz Łukasz Gołębiewski                                                                  
Skip to content