sekretariat@sp2.czarnkow.pl | 67-255-22-83
szkola
1
2
3

Warsztaty na Wydziale Inżynierii Środowiska i Gospodarki Przestrzennej

                     8 listopada uczniowie klasy VIII oraz III gimnazjum wzięli udział w kolejnych  warsztatach w ramach porozumienia Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu i Szkoły Podstawowej nr 2. Tym razem gościliśmy na wydziale Inżynierii Środowiska i Gospodarki Przestrzennej.  Młodzież dowiedziała się jaka jest technologia wyrobu betonu samozagęszczalnego,  jak zbadać wytrzymałość betonu. Ponadto uczniowie zapoznani zostali z podstawowymi informacjami dotyczącymi źródeł pochodzenia tlenu rozpuszczonego w wodzie oraz wymaganiami tlenowymi niektórych gatunków ryb. Następnie samodzielnie oznaczali zawartość tlenu metodą Winklera  w próbkach wód pobranych z jezior z okolic Poznania. Dowiedzieli się także jak działa laboratorium wodne w którym zainstalowane są dwie pompy o regulowanym wydatku (łącznie do 140 dm3/s), koryto hydrauliczne, kilka stanowisk dydaktycznych, na których można przeprowadzić podstawowe doświadczenia z mechaniki płynów. Myślę, że zdobyta wiedza zaowocuje w przyszłości. Izabela Skrzypczak-Szutowicz                                                              
Skip to content