sekretariat@sp2.czarnkow.pl | 67-255-22-83
szkola
1
2
3

Wycieczka do Gajewa

Dnia 14 XI 2018r. w ramach zajęć szkolnych uczniowie klasy VII a: Wiktoria Kordy i Mateusz Klekota wraz z wychowawczynią panią Anną Jahnz pojechali na wycieczkę do Gajewa. Pierwszą atrakcją wyjazdu było zwiedzanie Spółdzielni socjalnej ,,Równe szanse”. Uczniowie dowiedzieli się tam o pracy i wytwarzaniu ozdobnych figurek. Po odwiedzeniu tego obiektu ,,lekko’’ zgłodniali – poświęcili chwilę czasu na zjedzenie drugiego śniadania. Były to przepyszne świeże drożdżówki. Po krótkiej przerwie pojechali zwiedzić inne ważne miejsca w Czarnkowie. Zrobili sobie wspólne zdjęcia, m.in. przy przepięknie wyglądającym, nowym muralu w Czarnkowie. Następnie przeszli deptakiem do postaci żołnierza, który został odsłonięty w dniu 100 – nej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Oczywiście upamiętnili to wspólnym zdjęciem. Ostatnią atrakcją było odwiedzenie dębu posadzonego z okazji 100- nej rocznicy odzyskania Niepodległości RP i Powstania Wielkopolskiego. Był to na pewno pamiętny wyjazd, uwieczniony na wielu zdjęciach. Emilia Furier VIIa                    
Skip to content