sekretariat@sp2.czarnkow.pl | 67-255-22-83
szkola
1
2
3

Szkolne Koło SKKT

Szkolne Koło Krajoznawczo – Turystyczne (SKKT), którego opiekunem jest pani Anna Jahnz już od wielu lat prężnie funkcjonuje w naszej szkole. Jego zadaniem jest szerzenie wiedzy na temat położenia  krajobrazu i kultury Czarnkowa oraz wspólne zajęcia plenerowo – integracyjne. Zaraz po rozpoczęciu roku szkolnego młodzież SKKT udała się na wystawę fotografii Przemysława Ożegowskiego pt. „Uliczkę znam… w Czarnkowie”, która odbyła się w Muzeum Ziemi Czarnkowskiej.Kolejnym pokazem była wystawa poplenerowa pt. „Krajobraz na płótnie”, w Miejskim Centrum Kultury, w Galerii „Pięciu”.Pani organizowała również wyjścia w teren, podczas których uczniowie mogli podziwiać piękno Czarnkowa, jak i jego ciekawostki.Udali się między innymi na Górę Krzyżową, Górę Żydowską i przemierzali Pradolinę Noteci. Następnym wydarzeniem, było rozstrzygnięcie konkursu artystów wielkopolskich w MZC. Był to już XVII Salon Wielkopolski. Na wystawę zostało zakwalifikowanych 69 prac. Najwyższą nagrodę (Grand Prix), czyli nagrodę Marszałka Województwa Wielkopolskiego, otrzymał Andrzej Kończala za pracę „Wariacja na temat słonia”.Natomiast nagroda publiczności została przyznana Marii Frankowskiej za rzeźby „Nasz dom I” oraz  „Nasz dom II”.W muzeum była bardzo ciepła i przyjazna atmosfera.Można była tam spotkać wiele ciekawych osób oraz zobaczyć ich niezwykłe prace. Niedawno młodzież SKKT uczestniczyła w „Wyprawie na Madagaskar”.W Gminnym Ośrodku Kultury, w Lubaszu studentki z UAM „Bez Granic”zorganizowały pokaz slajdów na temat kultury, tradycji, położenia i obyczajów Madagaskaru. Pokaz był bardzo pasjonujący i można było się wiele dowiedzieć. Zostało jeszcze wiele do odkrycia… Artykuł przygotowały: Julia i Martyna Kaźmierczak z klasy III c.          
Skip to content