sekretariat@sp2.czarnkow.pl | 67-255-22-83
szkola
1
2
3

Wycieczka szkolna do Krakowa (Oświęcim, Wieliczka, Energylandia)

Osoby zainteresowane wycieczką do Krakowa w maju 2019 mogą zgłaszać się do pana Macieja Mituty lub Krzysztofa Majewskiego. Koszt wycieczki czterodniowej wynosi 625-650 zł w zależności od liczby uczestników. Ramowy plan wycieczki: Oświęcim – Kraków – Zator – Wieliczka 1 dzień – Zbiórka w umówionym miejscu i godzinie, wyjazd na wycieczkę. Przyjazd do Oświęcimia i zwiedzanie byłego obozu koncentracyjnego Auschwitz. Wyjazd z Oświęcimia w dalszą drogę. Przyjazd do miejsca zakwaterowania w Krakowie, obiadokolacja. Czas na terenie obiektu, nocleg. 2 dzień – Śniadanie, wyjazd na całodzienną wycieczkę do miejscowości Zator na zabawę w ENERGYLANDII – na uczestników czeka (ok. 60 atrakcji) rozłożonych na 26 hektarach powierzchni. Wśród nich można wyróżnić aż 29 ogromnych urządzeń, 20 gier i zabaw interaktywnych, a także 4 sceny widowiskowe (dwa teatry i dwa amfiteatry), na których codziennie odbywają się różnego rodzaju pokazy artystyczne, pirotechniczne czy wizualne (mapping 3D). Na terenie Parku znajduje się niesamowite kino 7D w którym są wyświetlane filmy dla dzieci i młodzieży w technologii (wspartej dodatkowymi efektami specjalnymi). Najnowsze atrakcje m.in. – Mega Coastera HYPERION to tor szybkiej kolejki, Speed Water Coaster to połączenie rollercoastera i przejażdżki wodnej. W trakcie pobytu w ENERGYLANDII – posiłek regeneracyjny. Powrót do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja. Czas na terenie obiektu, nocleg. 3 dzień – Śniadanie, wykwaterowanie i przyjazd w okolice Wawelu. Zwiedzanie z przewodnikiem: Wzgórza Wawelskiego, dziedzińca Zamku Królewskiego, wejście do katedry. Przejście drogą królewską na rynek i zwiedzanie z zewnątrz charakterystycznych zabytkowych miejsc Starego Miasta. Spacer do Muzeum Armii Krajowej im. Gen. Emila Fieldorfa „Nila” w Krakowie, które jest jedyną tego rodzaju instytucją w Polsce upowszechniającą wiedzę o Polskim Państwie Podziemnym i jego siłach zbrojnych – uczestnictwo w lekcji muzealno warsztatowej. Powrót miejsca zakwaterowania, obiadokolacja. Czas na terenie obiektu, nocleg. 4 dzień – Śniadanie, wykwaterowanie. Przyjazd do Kopalni Soli w Wieliczce, gdzie zwiedzimy podziemną trasę i zobaczymy unikatowe komory solne o charakterystycznym kształcie i układzie geologicznym, piękne wykute w soli kaplice, rzeźby solne oraz narzędzia i urządzenia górnicze tworzą wyjątkowe, zadziwiające podziemne miasto. Po zwiedzaniu czas na pamiątki. Wyjazd w drogę powrotną do Czarnkowa. Na trasie przejazdu postój na posiłek – płatny we własnym zakresie np. w McDonald’s lub KFC. Przyjazd ok. godz. 22.00. Cena zawiera: wymieniony program w tym bilety wstępów, wyżywienie – śniadania i obiadokolacje – zawarte w programie, noclegi.
Skip to content