sekretariat@sp2.czarnkow.pl | 67-255-22-83
szkola
1
2
3

Nagroda dla szkolnego teatru „Teraz”

29 stycznia 2018 r. szkolny teatr Teraz, w towarzystwie naszych opiekunów, czyli pani Sylwii Sowińskiej oraz pana Wiesława Stułki, udał się wysłużonym autobusem do Krzyża Wielkopolskiego na XVIII Przegląd Widowisk Świątecznych. Na przeglądzie mogliśmy  podziwiać wiele grup teatralnych z przedszkoli i innych szkół podstawowych. Na konkurs pojechaliśmy z przedstawieniem pt.“Wigilia w domu spokojnej starości”w reżyserii pana Wiesława Stułki. Nasi aktorzy musieli wcielić się w rolę staruszków. Było to nie lada wyzwanie dla pełnych wigoru nastolatków. Pomogła nam w tym charakteryzacja w postaci siwych włosów (które uzyskaliśmy przy pomocy suchego szamponu), zmarszczek na czole oraz „klimatycznych” przebrań typowych dla naszych babć i dziadków. Musieliśmy również zadbać o scenografię, w czym pomogli nam nasi opiekunowie. Poziom był naprawdę wysoki, nasi młodsi koledzy z przedszkoli wykazali się ogromnym talentem. Byliśmy pod wielkim wrażeniem ich zaangażowania i pracy włożonej w przygotowaniu spektaklu. Nasz teatr na XVIII Przeglądzie Widowisk Świątecznych w Krzyżu zajął III miejsce, dodatkowo Bartosz Wicher otrzymał indywidualne wyróżnienie. Nasi opiekunowie byli z nas bardzo dumni. Jury pochwaliło cały skład oraz dało nam kilka cennych wskazówek. W konkursowym przedstawieniu wystąpili: Gaja Michalska, Kalina Tomaszewska, Natalia Jęśko, Iga Michalska, Martyna Skotarczak, Karla Jęchorek, Kasia Ładyko, Weronika Nowak, Agnieszka Weilandt, Robert Nadolny oraz Bartosz Wicher. Do Czarnkowa powróciliśmy z piękną statuetką, dyplomem i nagrodą rzeczową oraz zapałem do dalszej pracy! Kasia Ładyko i Bartosz Wicher ❤               
Skip to content