sekretariat@sp2.czarnkow.pl | 67-255-22-83
szkola
1
2
3

Madagaskar – spotkanie z podróżniczką Ulą Małecką

W ramach serii spotkań z podróżnikami pani Anna Jahnz zorganizowała spotkanie z Ulą Małecką, studentką UAM-u w Poznaniu. Spotkanie odbyło się 29.03.2019r. Ula opowiadała o Malgaszach zamieszkujących czwartą największą wyspę świata czyli Madagaskar.  Zamieszkujący ją mieszkańcy są szczęśliwi i otwarci na nowe znajomości.  Tamtejsze dzieci chętnie bawią się i tańczą oraz śmieją. Maluchy dostały również  podarunki od fundacji. Usłyszeliśmy także o dziwnym zwyczaju wyciągania zmarłych z grobów, owijaniu ich w nowe płótna i tańczeniu z nimi. Do tańców przygrywa wtedy lokalna kapela. Uczniowie mogli zadawać rozmaite pytania, dzięki którym dowiedzieli się m.in., że na Madagaskarze nie ma pingwinów, a król Julian wcale nie chodzi w koronie. Widzieliśmy wiele rozmaitych zdjęć przedstawiających piękne krajobrazy, szczęśliwe dzieci, dzikie zwierzęta i zwyczaje rdzennej ludności. Uczniowie będą to spotkanie wspominać z uśmiechem na twarzy. Prowadząca zachęcała do wzięciu udziału w akcji – pomocy dzieciom. Przynosić można np. artykuły szkolne. Michał Szutowicz oraz Maciej Pieprz z kl. VIIB      
Skip to content