sekretariat@sp2.czarnkow.pl | 67-255-22-83
szkola
1
2
3

Niezapomniana wyprawa do Małopolski

We wtorek 14 maja klasy VII b wraz z klasą III d gimnazjalną pod opieką pani I. Skrzypczak- Szutowicz, pana K. Majewskiego oraz pana M. Mituty wyruszyły na wycieczkę w kierunku Małopolski. Jeszcze tego samego dnia uczniowie zwiedzili obóz w Auschwitz-Birkenau. Pogoda tego dnia nas nie rozpieszczała- cały dzień padał obfity deszcz. Na terenie obozu mogliśmy zobaczyć co działo się więźniami podczas zagłady. Niektórymi to bardzo wstrząsnęło. Po zwiedzaniu udaliśmy się do miejsca zakwaterowania w Januszowicach. Na miejscu  po obiadokolacji rozlokowaliśmy się w pokojach. W środę pogoda w dalszym ciągu płatała nam figle. Ok. godziny 10 wyruszyliśmy do Energylandii w Zatorze. Razem z nauczycielami bawiliśmy się na różnych atrakcjach. Zdecydowana większość uczniów skosztowała także największej kolejki w Europie- Hyperiona. Następnego dnia  wybraliśmy się do Kopalni Soli w Wieliczce. Na zwiedzanie udaliśmy się w strojach górniczych. Każdy z uczniów miał przydzieloną funkcję – od mapowego przez kruszaka do pomocnika przodowego. Z takimi rolami mogli jeszcze bliżej poznać pracę w kopalni. Po powrocie na powierzchnię ruszyliśmy w stronę Muzeum Armii Krajowej w Krakowie. Na miejscu obejrzeliśmy ekspozycję i mieliśmy szansę zagrać w grę podziemną na terenie Muzeum. Na  koniec udaliśmy się jeszcze na Rynek. Ostatniego dnia mieliśmy zaplanowane zwiedzanie Krakowa. Razem z pilotem udaliśmy na Wawel do tamtejszej katedry. Po krótkim zwiedzaniu mieliśmy szansę na zakupienie pamiątek na Rynku. Ok. 13 wyruszyliśmy w drogę powrotną do domu. Do Czarnkowa dotarliśmy około godziny 22. Uczestnicy wycieczki Agnieszka Weilandt i Łukasz Kalkowski                   
Skip to content