sekretariat@sp2.czarnkow.pl | 67-255-22-83
szkola
1
2
3

III Koncert Dwójki

20 lutego 2020 r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Czarnkowie odbyła się III edycja Koncertu Dwójki,  pt. „Życzenia dla Świata”. W pięknie udekorowanej auli rozpoczęliśmy koncert piosenką pt.” Świecie nasz” i odczytaniem dziecięcych życzeń dla świata, które okazują się podobne do pragnień dorosłych, tj.
  1. Świecie nasz, życzymy Ci, aby ludzie doceniali i szanowali naturę, która nas otacza, cieszyli się bogactwem fauny i flory.
  2. Świecie nasz, chcemy oddychać świeżym – nie zanieczyszczonym powietrzem!
  3. Świecie nasz, życzymy Ci, żeby ludzie zaczęli oszczędzać twoje zasoby, nie marnowali przede wszystkim wody, bo bez wody nie ma życia!
  4. Świecie nasz, życzymy Ci braku wojen i jakichkolwiek konfliktów zbrojnych, niech raz na zawsze zagości pokój między wszystkimi ludźmi.
  5. Świecie nasz, pragniemy, aby ludzie szanowali się wzajemnie, koniec z nietolerancją!
  6. Świecie nasz, życzymy Ci miliardów lat życia w jak najlepszej kondycji
Zgodnie z tradycją oficjalnie koncert rozpoczęła dyrektor szkoły – pani Bożena Zembik, wygłaszając krótkie przemówienie, w którym powitała gości: burmistrza Czarnkowa – pana Andrzeja Tadlę, dyrekcje czarnkowskich przedszkoli, rodziców i uczniów. Podczas tegorocznego koncertu artyści próbowali  odpowiedzieć na pytania: Jaki jest nasz świat? Czy dziwny, czy kolorowy? Przyjazny czy wrogi ? Świat tak dużo nam daje od siebie, a co my możemy mu zaoferować? Co można zrobić dla świata? Jak można uratować świat? Niektóre odpowiedzi były proste i oczywiste, inne zaskakujące i dojrzałe. W trakcie koncertu aktorzy kółka teatralnego zaprezentowali się w przedstawieniu „Stara Ziemia”, które miało jedno piękne przesłanie, że dla Ziemi jest ratunek, wszystko jednak zależy od nas samych, od naszej postawy wobec świata i od naszych działań.  Młodsi uczniowie zaprezentowali się w układzie tanecznym, inscenizacji wiersza i pokazie mody ekologicznej. Mogliśmy też podziwiać wspaniały występ młodych, dobrze zapowiadających się instrumentalistek: skrzypaczki i pianistki, a z kolei rezolutne tancerki wprawiły publiczność w dyskotekowy klimat. Oczywiście w naszej szkole nie mogło zabraknąć pięknych piosenek zaśpiewanych na wysokim poziomie zarówno przez małe dzieci, jak i starszą młodzież. Ostatnim punktem programu wieczoru była piosenka w wykonaniu zespołu Iskierki i nauczycieli naszej szkoły, którzy przekonywali wszystkich: Ulecz świat, uczyń lepszym go. Dla siebie i dla wszystkich ludzi, którzy chcą, żeby nie zginęło nigdy – to, co w nas jest najlepsze, uczyń lepszym świat, dla siebie to zrób! W odpowiedzi  na to wezwanie goście i uczestnicy koncertu podzielili się swoimi refleksjami i wrażeniami, wpisując się do pamiątkowej księgi. Po koncercie uczniowie klas IV-VIII mogli przedłużyć radosną atmosferę i wspólnie bawić się na szkolnej dyskotece. Wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i wspólnego przeżycia III Koncertu Dwójki, organizatorki składają wielkie podziękowania. Ewa Wenz i Sylwia Sowińska                  
Skip to content