sekretariat@sp2.czarnkow.pl | 67-255-22-83
szkola
1
2
3

Tydzień Bibliotek Szkolnych – klasa V a i V d

Tydzień Bibliotek, a więc i czytelnictwa, na języku polskim. Kiedy bierzesz do ręki książkę, widzisz słowo. Nie zawsze jest obok ilustracja. Jednak słowo ma moc – ono potrafi stworzyć niepowtarzalne światy w Twojej głowie. Potrafi pobudzić do działania, myślenia, tworzenia. Pragniemy podzielić się częścią naszej twórczej działalności podczas lekcji zdalnych języka polskiego. Klasy 5a i 5d miały zadanie narysować ilustrację do fragmentu tekstu Zbigniewa Nienackiego „Uroczysko”. Jak widzimy, każdy narysował tytułowe miejsce trochę inaczej, tak – jak je zobaczył oczami wyobraźni. I właśnie o tę różnorodność chodzi – widzimy to samo, ale inaczej, a nasze „widzenia” mogą pięknie się dopełniać i czynić świat pełniejszym. Podobnie jest z ulubionymi książkami. Dzięki różnorodności, możemy wybierać, dyskutować, wymieniać się. Bo świat książek jest ogromny i naprawdę każdy może znaleźć w nim coś dla siebie! A książka może się stać również Twoim przyjacielem.
Tydzień-Bibliotek1 Anna Nowak nauczyciel języka polskiego  
Skip to content