sekretariat@sp2.czarnkow.pl | 67-255-22-83
szkola
1
2
3

Akademia z okazji Dnia Nauczyciela

„Nauczyciel to ktoś bardzo wyjątkowy, kto potrafi wykorzystać swoją pomysłowość, dobroć i dociekliwy umysł do wypracowania rzadkiej umiejętności zachęcania innych do myślenia, marzenia, poznawania, próbowania, działania!” (B. Conklin)

Dzień Edukacji Narodowej to polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego ustanowione 27 kwietnia 1792 r. Upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Powszechnie, dzień ten nazywany jest Dniem Nauczyciela.

13 października w Szkole Podstawowej numer 2 w Czarnkowie odbyła się nietypowa akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie klasy II b i II c pod czujnym okiem swoich wychowawców: p. Małgorzaty Wiśniewskiej i p. Eweliny Grochowskiej uświetnili ten wyjątkowy dzień piosenkami, wierszykami i wspaniałymi życzeniami, nagranymi w formie filmu. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku nauczycieli i pracowników obsługi. Swoje recytatorskie umiejętności najmłodsi wychowankowie nagrywali przy pomocy rodziców oraz nauczycieli z ogromnym zaangażowaniem i radością. Powstał cudowny film, w którym wszyscy uczniowie dziękują nauczycielom za pasje, oddanie, trud włożony w edukację, cierpliwość i ciepłe słowa. Uczniowie docenili i podkreślili swoją wdzięczność za codzienne poświęcenie, czujność i troskę o dobro wychowanków. Podziękowania dla nauczycieli i pracowników naszej szkoły przekazane w formie filmu będą stanowić pamiątkę na lata. Ta nietypowa Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej przebiegła w miłej, a jednocześnie podniosłej atmosferze. Wszyscy uczniowie i nauczyciele z zadowoleniem i uśmiechem na twarzy oglądali występy młodszych kolegów, koleżanek i podopiecznych, podczas lekcji.

Małgorzata Wiśniewska

  https://www.youtube.com/watch?v=KZIWTeV6MDA&feature=youtu.be&fbclid=IwAR2qiwGLK77cL7tuioYibWRcYqo-2mYxmFSQRqHPd5CN3o7M8aZRGv0DzM4
Skip to content