sekretariat@sp2.czarnkow.pl | 67-255-22-83
szkola
1
2
3

„Szkoła z sercem”

Niedawno, dzięki zaprzyjaźnionej firmie „KOMAT”,  przed Szkołą Podstawową nr 2 stanął czerwony, metalowy kosz w kształcie serca, przeznaczony na plastikowe nakrętki. Ma on ponad 1,5 metra wysokości i zmieści się w nim aż 150 kg plastikowych nakrętek, do których zbiórki służy. Nakrętki może tam wyrzucać każdy, choć najbardziej liczymy na uczniów naszej szkoły. Ideą akcji jest długofalowa pomoc dzieciom z naszego miasta, gdyż dochód ze sprzedaży firmom recyklingowym zebranych nakrętek, przeznaczany jest na zakup sprzętu do rehabilitacji osób niepełnosprawnych.

Kosz przeznaczony jest na wszelkie plastikowe nakrętki, bez względu na kształt czy kolor. Mogą to więc być nakrętki po napojach, kawie, mleku czy jogurtach. W koszu – sercu zostawić możemy również zakrętki po chemii gospodarczej, po płynach do zmywania, szamponach i płynach do płukania. Ważne, by nie dorzucać do nakrętek innych przedmiotów, a jeśli mają one np. tekturowe uszczelki – trzeba je usunąć przed wyrzuceniem.

Poniżej zdjęcia uczniów z kl. IIc, którzy chętnie pozbywają się zalegających w domu nakrętek, pomagając swoim potrzebującym kolegom.

Zachęcamy, aby jak najszybciej zapełnić metalowe serce plastikiem powodując, że nasze zabije radośniej.

Małgorzata Zajda

 
Skip to content