sekretariat@sp2.czarnkow.pl | 67-255-22-83
szkola
1
2
3

„Sprzątam świat wokół nas”

Podczas ostatniego tygodnia lekcje związane były z tematami dotyczącymi ekologii, zanieczyszczenia środowiska oraz Świętem Ziemi przypadającym 22 kwietnia.

Uczniowie klasy 2A brali czynny udział w zajęciach odbywających się w systemie zdalnym. Aktywnie dyskutowali, komentowali oglądane filmy i prezentacje na temat ochrony środowiska, segregacji odpadów oraz ekologicznego życia każdego małego człowieka.

Sami zauważali i wytykali błędy popełniane przez innych oraz wyciągali wnioski płynące z bycia eko. W tym tygodniu wykonali również piękne prace plastyczne i komputerowe promujące to ważne święto.

Zupełnie spontanicznie powstał pomysł zorganizowania podczas najbliższego weekendu akcji „Sprzątam świat wokół nas”. Zachęceni przez wychowawczynię młodzi ekolodzy z klasy 2A ochoczo ruszyli z workami na odpady, aby sprzątnąć najbliższą okolicę. Nie zważając na niezbyt sprzyjającą pogodę, wzorowo wykonali to zadanie. A oto kilka zdjęć z tej akcji.

Brawo dla Was!!!

Dumna wychowawczyni

Beata Cybel

Skip to content