sekretariat@sp2.czarnkow.pl | 67-255-22-83
szkola
1
2
3

Hymn i logo

Mamy wreszcie logo i hymn naszej szkoły. Janusz Korczak, dzieci i czarnkowska nałęczka to elementy naszego znaku rozpoznawczego. Wszystkie części składowe w kolorach nawiązujących do barw narodowych: czerwony połączony z nieskazitelna bielą i dodatkiem eleganckiego granatu.

Pani dyrektor szkoły mgr Bożena Zembik powołana komisję konkursową w składzie: przewodnicząca komisji – wicedyrektor mgr Sylwia Sowińska, przewodnicząca Rady Rodziców – mgr Monika Wesołek -Wolska, przedstawiciel Rady Pedagogicznej — mgr Ryszard Woźniakowski, przewodnicząca Zespołu Koordynującego do sprawy wyboru Patrona – mgr Eliza Rychlewska i przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego SP2 – Oliwia Józefiak.

19.04.2021 roku wymienione grono wyłoniło spośród złożonych propozycji zwycięską pracę na logo — sztandar Szkoły Podstawowej nr 2 w Czarnkowie. Autorem wyróżnionego dzieła jest uczeń klasy 2 c Wiktor Strzęciwilk wraz z rodzicami. GRATULUJEMY wspaniałej inwencji twórczej i pomysłowości. Pozostali uczestnicy konkursu otrzymają wyróżnienia. Druga część spotkania polega na analizie tekstów zaproponowanych na hymn ,,dwójki”, niestety nie udało się z zaprezentowanych koncepcji uczniów wybrać odpowiedniego tekstu. Komisja podjęła decyzję, że zwróci się z prośbą do nauczycieli muzyki w naszej szkole o stworzenie odpowiedniego utworu nawiązującego do życia i twórczości naszego patrona. Cała społeczność szkolna dziękuje wszystkim biorącym udział w konkursach stworzenia symboli SP2, to przedsięwzięcie okazało się niełatwym zadaniem w okresie uciążliwej nauki zdalnej.

Ps. Prace nad wykonaniem sztandaru zostały wdrożone po kilku drobnych korektach i są w toku.

Eliza Rychlewska

Sztandar-calosc-wzor-2
Skip to content