sekretariat@sp2.czarnkow.pl | 67-255-22-83
szkola
1
2
3

Hymn Szkoły Podstawowej Nr 2 imienia Janusza Korczaka

Zbliżamy się dużymi krokami do zakończenia roku szkolnego, wielu myśli już o wakacjach. Ten rok był dla wszystkich trudny ze względu na nauczanie zdalne. Brakowało nam kontaktów koleżeńskich, szkolnych dyskotek, wycieczek, Balu Ósmoklasisty i innych imprez wpisanych w kalendarz. Czy to oznacza, że był ubogi w wydarzenia? Nie. Mamy wreszcie imię szkoły, logo i hymn. Pani Małgorzata Zajda napisała pieśń naszej ,,dwójki” i stworzyła podkład muzyczny. W słowach hymnu znajdziecie to co wszystkim w naszej małej ojczyźnie w duszy gra – lasy, góry czyli szwajcaria czarnkowska, sport, kultura i miłość do drugiego człowieka, której krzewicielem był Janusz Korczak. Jego słowa poznaj siebie, zobacz do czego jesteś zdolny i pamiętaj, że wszyscy mamy w sobie coś z dziecka. Dziękujemy pani Małgosi.

,,Bądź sobą, szukaj własnej drogi” to motto będzie nam towarzyszyło na ceremonii nadania Szkole Podstawowej Nr 2 w Czarnkowie imienia Janusz Korczaka, która odbędzie się 24 czerwca 2021 roku o godz. 12:00 w auli naszej szkoły.

Eliza Rychlewska

Hymn

Skip to content