sekretariat@sp2.czarnkow.pl | 67-255-22-83
szkola
1
2
3

Pierwszy duży projekt uczniów klasy 2A

  Miesiąc temu zaczęliśmy pracę nad projektem edukacyjnym „Zwierzęta świata”. Dowiedzieliśmy się, że będziemy pracować w grupach po to, by nauczyć się współpracy, a nasza praca zostanie podzielona na kilka etapów. Wszystkie zasady omówiliśmy na naszym pierwszym spotkaniu. Ten projekt miał dać nam możliwość poznania niezwykłych zwierząt występujących w świecie przyrody.

Mieliśmy możliwość samodzielnego utworzenia zespołów, w których pracowaliśmy przez miesiąc. Wybraliśmy tematy, podzieliliśmy się  obowiązkami i zabraliśmy się ochoczo do pracy. Przez kolejne tygodnie spotykaliśmy się, aby realizować kolejne kroki naszych projektów. Wybieraliśmy źródła, zbieraliśmy informacje, ustaliliśmy formę, a na końcu przygotowywaliśmy prezentację.

Kiedy nadszedł dzień zaprezentowania tej wiedzy innym, umieściliśmy wyniki naszych gotowych prac na sztalugach, aby wszyscy mogli je dobrze widzieć. Z dumą przystąpiliśmy do omawiania przygotowanych plakatów i atlasów z wybranymi przez nas egzotycznymi zwierzętami, ich zdjęciami, a także ręcznie wykonaną glinianą figurką jednego z nich.

Oto nasze projekty.

Uczniowie klasy 2A

wraz z wychowawczynią panią Beatą Cybel

Skip to content