sekretariat@sp2.czarnkow.pl | 67-255-22-83
szkola
1
2
3

Narodowe Czytanie dramatu Gabrieli Zapolskiej „Moralność pani Dulskiej”- 4 września 2021 r.

Słoneczne sobotnie przedpołudnie przywitało zgromadzonych na Placu Wolności mieszkańców Czarnkowa pierwszymi scenami dramatu Zapolskiej.

To właśnie jej utwór, „Moralność pani Dulskiej”, został wybrany przez prezydenta RP, Andrzeja Dudę, do prezentacji podczas corocznego Narodowego Czytania. W imprezie brali udział przedstawiciele różnych instytucji miasta oraz przyjaciele biblioteki. Naszą szkołę reprezentowały: Oliwia Furman, Magdalena Gibczyńska, Wiktoria Wardęga z klasy 7a; Jagoda Maciejewska z klasy 7d oraz Dominika Majewska z klasy 8a. Dziewczęta świetnie poradziły sobie z niełatwym tekstem i z uśmiechami na twarzy przyjęły pamiątkowy, okolicznościowy upominek.

Za Wisławą Szymborską pozostaje nam powiedzieć, że „czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”.

Za każdym razem, kiedy sięgasz po książkę, otwiera się przed tobą nowy świat, nowe możliwości i niesamowita przygoda.

Życzymy wszystkim dobrych, czytelniczych wyborów i wspaniałych wrażeń podczas czytania – nie tylko przy okazji Narodowego Czytania

Anna Nowak

 

Skip to content