sekretariat@sp2.czarnkow.pl | 67-255-22-83
szkola
1
2
3

Jesienna wycieczka uczniów SP2

Wrocław, Książ, Kamienna Góra – to miejsca, które odwiedzili uczniowie klas siódmych i klasy szóstej.   Rozpoczęliśmy od stolicy Dolnego Śląska, Wrocławia. Zwiedzaliśmy urokliwy rynek, oglądaliśmy katedrę, kamienice, kościoły, budynki Uniwersytetu Wrocławskiego i Ossolineum, dawne więzienie oraz kamienice Jaś i Małgosia. Mnóstwo zachwytu wzbudziły wszechobecne krasnale i figury zwierząt na ulicy Jatki. Panoramę całego miasta z kolei mogliśmy podziwiać z tarasu widokowego Sky Tower. Inne atrakcje, które mieliśmy, to rejs statkiem po Odrze, zwiedzanie Stadionu Wrocław oraz podziwianie zwierząt w ZOO. Szczególny zachwyt wzbudziło Afrykarium z jego niesamowitym tropikalnym klimatem i oryginalnymi zwierzętami.  W Książu zwiedziliśmy zamek i książęce stajnie. Poznaliśmy historię jego właścicieli. Dowiedzieliśmy się, że miejsce to skrywa niejedną tajemnicę… Kto wie, może komuś z nas uda się odnaleźć sznur pereł księżnej Daisy? W stajniach książęcych największe wrażenie zrobiła na nas ujeżdżalnia z pięknym drewnianym sufitem i oczywiście jej mieszkańcy – pięknie wypielęgnowane konie i źrebięta.  Kamienna Góra to miejsce niesamowicie tajemnicze – tu funkcjonowało tajne laboratorium Hitlera. Co prawda projekt ARADO nigdy nie wszedł w życie, jednak jego częściowe efekty – kadłub samolotu bojowego – możemy oglądać w zachowanej części sztolni.  Cieszymy się, że długo wyczekiwana wycieczka nareszcie mogła się odbyć, a uczestnicy na pewno na długo zachowają ją we wspomnieniach. Był to bowiem czas zwiedzania, podziwiania nowych miejsc, nauki i jednocześnie poznawania się, budowania relacji i radosnego bycia razem. A to przecież jedna z najważniejszych wartości w życiu.  W imieniu organizatorów  Anna Nowak           
Skip to content