sekretariat@sp2.czarnkow.pl | 67-255-22-83
szkola
1
2
3

W dawnej szkole

Ten tydzień jest wyjątkowy dla szkoły i wszystkich jej pracowników, którzy obchodzą swoje święto – Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji w sali klasy 3A została zorganizowana wystawka oraz gazetka pt. „W dawnej szkole”. Uczniowie z ogromnym zaciekawieniem oglądali zdjęcia uczniów ubranych w mundurki oraz zdjęcia klasowe dzieci, które są już ich dziadkami i babciami. Zaskoczyły ich zebrane eksponaty używane przez dziadków i rodziców, takie jak tornister, książki, zeszyty, dzienniczki ucznia, a także temperówka, kałamarz wraz z obsadką i stalówką a także bibularz, czyli odciskacz atramentu. Do przeglądania udostępnione zostały biuletyny opracowane na 50-lecie szkoły. W nich oglądaliśmy historię szkoły, czytaliśmy wpisy i oglądaliśmy zdjęcia. Uczniowie mieli okazję przenieść się w przeszłość, do szkoły swoich przodków – tak różnej a jednocześnie tak podobnej, ponieważ i tu i tam byli zarówno nauczyciele jak i uczniowie.  

Beata Cybel

wychowawca klasy 3 A

 
Skip to content