sekretariat@sp2.czarnkow.pl | 67-255-22-83
szkola
1
2
3

„Witajcie w Naszej bajce…”

Właśnie pod tym hasłem 13 października 2021 roku w poczet grona społeczności naszej szkoły zostali przyjęci uczniowie z klas pierwszych. Tradycją naszej szkoły stało się, że najmłodsi w październiku każdego roku przeżywają swoją pierwszą ważną uroczystość, jaką jest pasowanie na ucznia. Przed sztandarem szkoły, a także wobec zaproszonych gości, Dyrekcji oraz rodziców przedstawiciele klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie. W tym roku uroczystość odbyła się w konwencji bajkowej. Każda klasa zaprezentowała swoje talenty sceniczne oraz umiejętności aktorskie odgrywając na scenie wybraną bajkę: – klasa 1 A „Smerfy”, – klasa 1 B „Czerwony Kapturek”, – klasa 1 C „Królewna Śnieżka”. Po występach klasowych przyszedł czas na najważniejszy element uroczystości, jakim było pasowanie każdego ucznia ołówkiem przez Panią Wicedyrektor Sylwię Sowińską. Uczniowie otrzymali również od wychowawców pamiątkowe dyplomy, jako potwierdzenie przyjęcia do braci uczniowskiej naszej szkoły. Uroczystości towarzyszyły nie tylko dobre humory i uśmiechy na twarzach dzieci, ale także łzy wzruszenia oraz duma bijąca ze strony rodziców.

Opracowanie:

mgr Katarzyna Kicza

Skip to content