sekretariat@sp2.czarnkow.pl | 67-255-22-83
szkola
1
2
3

Święto Odzyskania Niepodległości

Jak co roku w Szkole Podstawowej nr 2 uroczyście obchodzono rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Ubrani na galowo uczniowie wzięli udział w apelach upamiętniających to wydarzenie. 11 listopada to symboliczna data. Dzień ten ustanowiono świętem narodowym dopiero ustawą z kwietnia 1937 roku. Główne obchody tego święta z udziałem najwyższych władz państwowych odbywają się na placu Józefa Piłsudskiego w Warszawie. Znajduje się tam Grób Nieznanego Żołnierza. Jest to symboliczny Grób wszystkich bohaterów, którzy oddali swoje życie za wolną Polskę. Podczas apeli uczniowie klas 8a i 7d recytowali wiersze o tematyce patriotycznej, a piosenki w wykonaniu zespołów Iskierki i Płomyki uatrakcyjniły uroczystość.

E. Rychlewska, J. Łukaszewska, A. Jahnz
Skip to content