sekretariat@sp2.czarnkow.pl | 67-255-22-83
szkola
1
2
3

ZADANIOWY KALENDARZ ADWENTOWY – ODLICZANIE DO ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA W KLASIE IIIC

Kalendarze adwentowe mają historię, a ich początki sięgają najprawdopodobniej 1851 roku. Jest to jedna z tradycji adwentowych, szczególnie lubiana przez dzieci. Współczesny kalendarz adwentowy może mieć charakter religijny lub świecki.

Zadaniowy kalendarz adwentowy, przed którego wyzwaniem stanęli wszyscy uczniowie klasy III C okazał się doskonałym pomysłem na wprowadzenie w domu, oraz w szkole świątecznej atmosfery. Dzięki niemu uczniowie wspólnie z rodzicami odliczali kolejno dni do Świąt Bożego Narodzenia, wykonując każdego dnia zadanie z zadaniowego kalendarza adwentowego.

Klasa III C odliczanie do świąt rozpoczęła 2 grudnia, w poniedziałek – przystępując do wykonania pierwszego zadania. Listę zadań, oraz fotorelację z realizacji zadań zadaniowego kalendarza adwentowego prezentujemy poniżej.

Wychowawca

Ewelina Grochowska

Skip to content