sekretariat@sp2.czarnkow.pl | 67-255-22-83
szkola
1
2
3

Drzwi Otwarte w SP2

W sobotę 19 lutego budynek Szkoły Podstawowej nr 2  im. Janusza Korczaka w Czarnkowie wypełnił się przedszkolakami, którzy wraz z rodzicami mieli okazję poznać placówkę, w której od września ich dzieci rozpoczną edukację w klasie pierwszej.

Dyrekcja szkoły oraz nauczyciele przygotowali program drzwi otwartych. Zaprezentowali bogatą ofertę edukacyjną szkoły, bazę dydaktyczną, szeroki wachlarz zajęć pozalekcyjnych, osiągnięcia uczniów jak również zasady dotyczące rekrutacji.

Najmłodsi mieli okazję odwiedzić szkolną bibliotekę, świetlicę, pracownię: biologiczną, chemiczną, fizyczną, geograficzną, matematyczną, języków obcych, historyczną, języka polskiego i komputerową. W każdej pracowni nauczyciele prezentowali bogato wyposażone sale lekcyjne i  pomoce dydaktyczne. Odbyły się pokazy chemiczne, ćwiczenia z wykorzystaniem komputera i sprzętu do programowania, rozgrywki szachowe. Niewątpliwą atrakcją dla dzieci był pokaz umiejętności wokalnych naszych małych artystów z zespołu „Iskierki”. Kolejną  frajdą były zajęcia artystyczno-teatralne, podczas których uczniowie zaprezentowali swoje zdolności aktorskie i taneczne. Najmłodsi  pod opieką nauczycieli i uczniów klas starszych wzięły udział m.in. w „wybuchowych” doświadczeniach i eksperymentach, w wyniku których powstały:  tęczowe bańki, samochody napędzane powietrzem, „wybuchowy” wulkan, balon który sam się pompuje.  W zajęciach plastycznych, które rozwijały ich wyobraźnię, kreatywność, zdolności manualne. Z papieru wyczarowały Panią wiosnę, motyle i kwiaty. Mieli możliwość pracować z tablicą interaktywną. Ponadto dzieci wzięły udział w licznych zajęciach ruchowych ze sprzętem sportowym. Ogromne emocje i entuzjazm wzbudził tor przeszkód. Obejrzeli zajęcia z piłki koszykowej i nożnej w wykonaniu uczniów klas starszych. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały kolorowe balony, notesy i ołówki z logo „Dwójki”. Dzień Drzwi Otwartych był okazją do spotkania z przyszłymi wychowawcami, nauczycielami.

„Dwójkę” odwiedziło wielu przyszłych pierwszoklasistów i ich rodziców. Mogli przekonać się, że jest to miejsce, które zapewnia najmłodszym wszechstronny rozwój, bezpieczeństwo, miejsce gdzie panuje, na co dzień przyjazna atmosfera.

Ewelina Grochowska

 
Skip to content