sekretariat@sp2.czarnkow.pl | 67-255-22-83
szkola
1
2
3

Wiosna tuż tuż….

 

Uczniowie klas 3 postanowili przywołać wiosnę.  Przygotowali piękne wiosenne dekoracje na oknach, wykonali prace plastyczne o tematyce wiosennej, śpiewają piosenki z motywem wiosny. Klasa III b i III c założyły mini- ogródeczek klasowy. Uczniowie zasadzili cebulki kwiatów, posiali nasiona różnych warzyw i ziół. Dzieci codziennie doglądają swoje rośliny, podlewają je, pielęgnują i obserwują. Już wkrótce z klasowych upraw przygotują pyszne, zdrowe kanapki z dodatkiem szczypiorku, rzeżuchy, koperku, sałaty i rzodkiewki.

Uczniowie klasy 3a rozpoczęli realizację projektu przyrodniczego „Wzrastanie roślin”, przygotowali próby badawcze i pod czujnym okiem wychowawcy prowadzą obserwację, zapisują wnioski, sprawnie pracują w przydzielonych grupach. Obserwacji została poddana fasola, sałata, kwiaty wiosenne oraz rzeżucha. Ponadto na przyjście wiosny przygotowane są już kwiaty w sali 115, ponieważ otrzymały świeżą ziemię i zostały rozsadzone do osobnych doniczek.Małgorzata Wiśniewska

Skip to content