sekretariat@sp2.czarnkow.pl | 67-255-22-83
szkola
1
2
3

Konkursy z matematyki w roku szkolnym 2021/2022 

   
  1. Wojewódzki Konkurs Matematyczny organizowany przez Kuratorium Oświaty w Poznaniu- etap szkolny odbył się 9 listopada 2021r.Najwyższy wynik w szkole uzyskał Stanisław Dzięcielak z kl.7d,  ale nie udało się mu zakwalifikować do dalszego etapu. 
  1. Powiatowy Konkurs Matematyczny organizowany w Szkole Podstawowej nr 1 w Czarnkowie dla wszystkich klas siódmych z powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie wyłonieni w eliminacjach szkoły  Stanisław Dzięcielak, Piotr Dzięcielak i Kinga Kanicka. Spośród 40 wszystkich uczestników Piotr Dzięcielak zajął II miejsce. 
  1. Rachmistrz 2022 –szkolny  konkurs  organizowany dla uczniów klas czwartych i piątych. Celem konkursu jest rozwijanie i pogłębianie zainteresowań matematyką, zwrócenie uwagi na poprawność rachunkową z zakresu działań matematycznych na liczbach naturalnych i ułamkach zwykłych oraz tempo pracy, motywowanie uzdolnionych uczniów do pogłębiania wiedzy, budzenie nawyku zdrowego współzawodnictwa. Tytuł Rachmistrza 2022 klas czwartych  uzyskała Horokhova Anna-Maria z klasy 4a, a klas piątych Dawid Dziedzic z klasy 5c. 
  1. Mały matematyk – szkolny konkurs przeznaczony dla uczniów klas czwartych i piątych. Celem konkursu jest zachęcanie do rozwijania zainteresowań matematycznych oraz  podnoszenie poziomu wiedzy. Wyniki konkursu klas czwartych: I miejsce w konkursie zajął Piotr Jęśko z kl.4a, II miejsce Nikodem Kowalewski z kl.4b, III miejsce Oliwier Nowak z kl.4b. Wyniki konkursu klas piątych : I miejsce Marta Chwarścianek z kl.5b, II miejsce Ksawery Bąk z kl.5b, III miejsce Lena Rączka  i Zuzanna Fornal z kl.5b 
  1. Najlepszy matematyk – szkolny konkurs przeznaczony dla uczniów klas siódmych i ósmych. Celem konkursu jest inspirowanie i rozwijanie zainteresowań matematycznych, podnoszenie poziomu wiedzy. Wyniki konkursu klas siódmych:  Khrystyna Kononuchenko z kl.7c – I miejsce , Stanisław Dzięcielak z kl.7d – II miejsce, Piotr Dzięcielak z kl.7d – III miejsce 
Wyniki konkursu klas ósmych: Antonina Tatarynowicz z kl.8c – I miejsce, Antoni Maćkowiak z kl.8c- II miejsce, Dominika Majewska z kl.8a i Kinga Polcyn z kl.8b – III miejsce 
  1. Procenty na co dzień –szkolny konkurs matematyczny dla klasy szóstej. Uczestnicy konkursu rozwiązywali zadania dotyczące procentów w sytuacjach praktycznych, w życiu codziennym np. obniżek i podwyżek cen, składu produktów i leków, wyniki wyborów. Musieli wykazać się logicznym myśleniem i dużą sprawnością matematyczną. I miejsce – Kamil Chudziński z kl.6a, II miejsce – Tymoteusz Hajman z kl.6a, III miejsce Zofia Heldt z kl.6a 
Laureaci konkursów otrzymali cząstkową ocenę celującą z matematyki.  Nagrody i dyplomy wręczone będą na koncercie Najlepszy z Najlepszych  Wszystkim uczestnikom dziękuję za udział w konkursach matematycznych, a laureatom gratuluję osiągniętych wyników.                           
  Organizator konkursów: 
nauczyciel matematyki mgr Ewa Wenz 
Skip to content