sekretariat@sp2.czarnkow.pl | 67-255-22-83
szkola
1
2
3

DZIEŃ DZIECKA W MATEMATYCZNO-SPORTOWYM WYDANIU

1 czerwca 2022r. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 im. Janusza Korczaka obchodzili swoje święto bez żadnych obostrzeń zgodnie z powiedzeniem naszego patrona „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat” . Klasy I – III spędzały ten dzień z wychowawcą. Klasy IV- VIII zostały podzielone na grupy, które rywalizowały między sobą w grach i zabawach sportowych oraz matematycznych. Część sportowa Dnia Dziecka odbyła się na naszej hali w ciągu trzech godzin lekcyjnych. Na pierwszej z nich uczniowie klas czwartych rozegrali turniej piłki ręcznej w kategorii dziewcząt i chłopców. Później do rywalizacji przystąpili uczniowie klas siódmych. Chłopcy grali w piłkę nożną, dziewczęta zaś w piłkę ręczną. Na ostatniej godzinie grały klasy ósme. Chłopcy rozegrali turniej piłki ręcznej oraz nożnej. Zmagania sportowe obfitowały w wiele świetnych akcji, nie zabrakło też sytuacji zabawnych. Wszystkie klasy otrzymały pamiątkowe dyplomy za udział w imprezie. Organizatorami zmagań sportowych byli Małgorzata Dusan-Stułka, Marcin Maćkowiak i  Wiesław Stułka. Część matematyczna odbyła się w salach lekcyjnych, gdzie uczniowie rozwiązywali zadania  i łamigłówki dostosowane do poziomu klasy i możliwości uczniów tj. krzyżówkę matematyczną, kwadrat magiczny, labirynt, bystrzak z wykorzystaniem tabliczki mnożenia, kolorowankę dotyczącą cech podzielności liczb, zadania z kodowaniem wyniku.
Połączenie sportu z matematyką to udział uczniów w quizie pt. „ Sport w liczbach”. Pytania dotyczyły różnych dyscyplin sportowych a odpowiedzi formułowane  liczbą lub pojęciem matematycznym. Pytania nie sprawiły uczniom większych trudności, rywalizacja miedzy klasami była wyrównana. Wszystkie klasy otrzymały certyfikat udziału w quizie.
Na koniec wszyscy chętni uczniowie brali udział w zajęciach z Zumby prowadzone przez A.Sober.
Rada Rodziców ufundowała dla każdego dziecka różnokolorowe balony z logo szkoły oraz zajęcia z Zumby.
Ewa Wenz

Skip to content