sekretariat@sp2.czarnkow.pl | 67-255-22-83
szkola
1
2
3

POTYCZKI KORCZAKOWSKIE

Do dzisiejszego święta uczniowie klas 1-3 przygotowywali się od dawna. Pierwsze Święto Patrona Szkoły to wyjątkowa uroczystość. Aby ją uatrakcyjnić, zorganizowano dla najmłodszych „POTYCZKI KORCZAKOWSKIE”, które polegały na wykonywaniu różnych zadań i konkurencji, za które zbierane były punkty. Zadania dostosowane zostały odpowiedniego poziomu nauki i angażowały uczniów w każdej klasie.
Nasi Najmłodsi sprawdzali znajomość biografii Janusza Korczaka, wykonując test interaktywny.
Każda klasa tworzyła część wspólnego hasła „Janusz Korczak wzorem dla SP2”, które stało się częścią scenerii święta.
Kolejną konkurencją były „Fakty w biegu zbierane”. Polegała ona na przedyktowaniu, przez dwie osoby biegające, tekstu zawieszonego w pewnej odległości od osoby piszącej.
Ostatnia konkurencja miała charakter sportowo – naukowy. W „Korczakowskich wyścigach rzędów” zadania związane z patronem przeplatały się ze sportem. Z każdej klasy wytypowano po dwie osoby, które trzymając ringo, musiały wspólnie pokonać na czas tor przeszkód, po drodze układając z rozsypanki znane myśli Janusza Korczaka i łącząc odpowiednio kropki tak, by obrysować jego twarz, a na końcu złożyć puzzle z portretem Korczaka i przypiąć je do tablicy korkowej.
Rywalizacja była zdrowa, a najważniejsze, że sprawiała dużo radości. Jej efektem było zdobycie zaszczytnych miejsc.
I miejsce zajęły ex aequo klasa 3c i 2B
II miejsce 2A
III miejsce 1B
Gratulujemy!
Podziękowania dla nauczycieli wychowania fizycznego państwu Małgorzacie i Wiesławowi Stułce, panu Marcinowi Maćkowiakowi oraz dla pani Paulinie Bazan za pomoc przy organizacji.
Organizatorki: Beata Cybel, Małgorzata Wiśniewska i Ewelina Grochowska.
Skip to content